UWAGA!

PWSZ znowu wysoko w rankingu

 Elbląg, PWSZ znowu wysoko w rankingu

Dziś (12 maja) zostały ogłoszone w Warszawie wyniki dziesiątego, jubileuszowego Rankingu Szkół Wyższych „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej”. Elbląska PWSZ zajęła w nim trzecie miejsce wśród 23 państwowych wyższych szkół zawodowych.

Ranking jest nie tylko „mapą akademickiej doskonałości”, ale także szczegółową, zrobioną pod wieloma kątami aktualną fotografią polskiego szkolnictwa wyższego - informuje elbląska Uczelnia. - W rankingu państwowych wyższych szkół zawodowych, na biorące w nim udział 23 uczelnie, PWSZ w Elblągu zajęła trzecie miejsce. Pod uwagę wzięto cztery grupy parametrów: prestiż, siłę naukową uczelni, warunki studiowania oraz umiędzynarodowienie studiów. Maksymalną ilość punktów PWSZ w Elblągu otrzymała za bardzo dobrze przygotowaną własną bazę dydaktyczną oraz za coraz to prężniej działającą zagraniczną wymianę studencką. Dobrze ocenione zostały także wysoko wykwalifikowana kadra dydaktyczna, oferta kształcenia oraz zasoby biblioteczne. Niezmienną misją Rankingu „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej” jest dostarczanie informacji o tym, jak są oceniane polskie uczelnie. Jego odbiorcami są zarówno młodzi ludzie, którzy muszą podjąć jedną z najważniejszych życiowych decyzji - wybrać uczelnię i kierunek studiów, jak i środowisko akademickie.
     Jak co roku nad prawidłowością i rzetelnością procedur sporządzania rankingu czuwała Kapituła pod przewodnictwem prof. Marka Safjana, byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego.
     
     Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu istnieje od 1998 r., obecnie kształci się w niej blisko 4 500 studentów na dziesięciu kierunkach i 14 specjalnościach:
     Kierunek: Informatyka
     Kierunek: Administracja, specjalność: administracja samorządowa i finanse publiczne
     Kierunek: Ekonomia, specjalności: ekonomika turystyki, ekonomika menedżerska, przedsiębiorczość gospodarcza
     Kierunek: Pedagogika, specjalność: kształcenie zintegrowane
     Kierunek: Filologia polska, specjalności: nauczycielska, filologiczna obsługa biznesu
     Kierunek: Filologia, specjalności: filologia angielska - nauczycielska, filologia germańska - nauczycielska, filologia germańska - translatoryka
     Kierunek: Budownictwo
     Kierunek: Elektrotechnika, specjalność: urządzenia i instalacje elektroautomatyki
     Kierunek: Mechanika i budowa maszyn, specjalności: technologia i eksploatacja maszyn, przemysłowe zastosowania mechatroniki
     Kierunek: Ochrona środowiska, specjalność: inżynieria ekologiczna.
     Uczelnia posiada trzy budynki dydaktyczne: przy ul. Wojska Polskiego 1 (Rektorat i Instytut Informatyki Stosowanej), przy ul. Grunwaldzkiej 137 (Instytut Ekonomiczny), przy ul. Czerniakowskiej 22 (Instytut Pedagogiczno-Językowy) oraz 350 miejsc w dwóch Domach Studenckich. Zatrudnia 45 profesorów, w tym 18 profesorów tytularnych i 27 doktorów habilitowanych.
oprac. PD

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Niestety wielu studentów po skończonej szkole, wykonuje pracę nieadekwatną do tego co się nauczyli. Szkoła jest dobra, ale region w którym się znajduje bardzo zły.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    pimpekPWSZ(2009-05-12)
  • najlepsza uczelnia pod słońcem!!! - była studentka:)
  • Wow ale wynik, ciekawe czy w ogólnym rankingu znajduję się ta śmieszna uczelnia, ze swoim śmiesznie niskim poziomem w pierwszej 100 w Polsce
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    kozaczek(2009-05-12)
  • Kozaczek, a Ty po Sorbonie jesteś? Przyznaj się, gdzie Tobie wiedzę do głowy próbowali wkładać i z jakim skutkiem. .. Chociaż skutek to widać. ..
  • Budownictwo na Politechnice Warszawskiej. Jeden z dwóch najlepszych tego typu wydziałów w Polsce. Bo jeszcze liczy się Wrocław. Dlatego śmieję się z poziomu nauczania w Elblągu. Prawda jest taka, że ci znaczący coś w życiu poszli do Gdańska, Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia. My dostaniemy wartościowe dyplomy, a wy tylko nic nie znaczące papierki.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    kozaczek(2009-05-13)
  • Kozaczek, nie każdą mamusię stać na utrzymywanie dziecka na studiach w Warszawce czy Gdańsku. Szkoda, że tego nie bierzesz pod uwagę. .. Poza tym budownictwo na PWSZ w Elblągu jest otwarte niecały rok, więc guzik możesz wiedzieć na temat poziomu tego kierunku. No chyba, że dorabiasz sobie na boku w Państwowej Komisji Akredytacyjnej:)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Behehe(2009-05-13)
  • do kozaczka - studiowales w elblagu, ze wiesz cos na ten temat? jesli tak, podziel sie wrazeniami. przypomina to opinie watykanu na temat "kodu leonarda" - nie widzielismy, ale z pewnoscia nie jest to dobry film:)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    kuleżanka(2009-05-13)
  • Sam zasuwam w wakacje, żeby móc się potem utrzymać na studiach przez cały rok. Do tego dochodzi dorywcza, bądź stała praca w trakcie roku akademickiego. Mojej mamy nie stać na utrzymanie mnie w warszawie i brata w Gdańsku. A na ojca nie mogę liczyć. A z tym poziomem to jest tak, że Ci co zdali porządnie maturę, poszli na dobre studia. W większości 1,2,3 lo Elbląg. A cała reszta uczących się inaczej np. 4lo została w Elblągu "studiować". Poza tym, jeśli mój kuzyn po technikum mechanicznym dostaje się na pwzs w gronie pięciu przyjętych z najlepszym wynikiem, to mi to mówi wszystko. Dno !! Ten kto chce potrafi.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    kozaczek(2009-05-13)
  • Przedmowca, a kiedy Ty masz czas na studiowanie, skoro intensywnie pracujesz? I to na kierunku, na ktorym i zajec i nauki jest ponoc sporo? Troche pokory facet i szacunku dla tych, ktorzy mimo wszystko chca studiowac. .. .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Belfero(2009-05-15)
Reklama