UWAGA!

Badania socjologiczne w Elblągu

 Elbląg, Badania socjologiczne w Elblągu

 Pierwsze Biennale Form Przestrzennych w Elblągu jest zjawiskiem unikalnym w naszym kraju, a olbrzymi entuzjazm społeczeństwa, zaangażowanie robotników w realizowanie form, a więc połączenie pracy twórczej i koncepcji artystycznej z pracą robotnika, wywołują żywe dyskusje - czytamy w Głosie Elbląga z 26 sierpnia 1965 roku.

Zresztą - jak twierdzą przybyli do Elbląga krytycy sztuki, dziennikarze najpoczytniejszych pism kulturalnych tak wielkie zaangażowanie mieszkańców w realizację sztuki jest również zjawiskiem rzadko spotykanym. To wszystko spowodowało zainteresowaniem się problemem, w jaki sposób współczesna plastyka i kultura wpływają na procesy związane z socjologią zżyciem się mieszkańców z miastem i jego otoczeniem, ich zaangażowaniem, zainteresowaniem kulturą i sztuką, wreszcie zmianą psychiki w następstwie spotykania się z zawiłymi i nie raz trudnymi procesami twórczości kulturalnej. Z takim nastawieniem i zamierzeniem - przeprowadzenie badan socjologicznych na ten temat, przybyła do Elbląga grupa socjologów warszawskich, która zwraca się do mieszkańców Elbląga z prośbą o udzielenie pomocy przy prowadzeniu tej trudnej i ciekawej z naukowego punktu widzenia pracy. Chodzi po prostu o odpowiedzenie na trzy pytania.
      
       1. Co sądzą o formach przestrzennych ustawionych w mieście?
       2. Czy chciałbym, aby formy zostały w mieście na stałe?
       3. Która forma najbardziej mi się podoba, względnie nie podoba?
      
       Odpowiedzi prosimy kierować na kartkach pocztowych pod adresem redakcji "Głosu Elbląga" ul. Mickiewicza 43. do końca bm.
      
      
***
       Artykuł zawiera oryginalną pisownię.
(jk)

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Przede wszystkim powinien zostac wykonany szlak po rzezbach w miescie z tablicami interaktywnymi - te tablice ktore umieszczono na trawniki powinny byc przeniesione na jakis postument.
  • Pewnie, że to świetna inicjatywa była (i jest, bo formy przetrwały - super). Nawet była niedawno akcja odnawiania ich, ale chyba farby zabrakło, albo chęci;) Najładniejsza wg mnie forma przestrzenna, czyli Żubr vis a vis Poczty Głównej przy Pl. Słowiańskim jest jakiś nieswój, bo niedomalowany;) Porażką jest natomiast "to coś" nowoczesnego powyginanego przy ul. Hetmańskiej. Straszy tylko to paskudztwo. Psuje wizerunek miasta (centrum).
Reklama