Olimpia wygrała z Powiślem (piłka nożna)

Elbląg, Olimpia wygrała z Powiślem (piłka nożna)

W sobotę kolejny mecz kontrolny rozegrali piłkarze Olimpii. Żółto-biało-niebiescy pokonali przy Skrzydlatej Powiśle Dzierzgoń 4:2 (3:1). Zobacz zdjęcia ze sparingu.

Pierwotnie piłkarze trenera Adama Borosa mieli rozegrać w sobotę dwa sparingi, ale wczoraj dość niespodziewanie swój przyjazd do Elbląga odwołali Błękitni Raciąż. Tak więc żółto-biało-niebiescy zagrali z czwartoligowym Powiślem. Spotkanie z ekipą z Dzierzgonia było piątym meczem kontrolnym elbląskiej drużyny. W poprzednich pojedynkach Olimpia wygrała 5:1 ze Spartą Brodnica, 2:1 z Elaną Toruń, 3:2 z Cartusią Kartuzy oraz zremisowała 1:1 z Motorem Lubawa.
       Dzisiejszy sparing rozpoczął się nieoczekiwanie od gola dla gości. Piłkę do bramki Olimpii skierował Mateusz Pietrzyk. Na wyrównanie kibice zgromadzeni przy Skrzydlatej nie czekali długo. Zaledwie pięć minut później celnym strzałem z pola karnego popisał się Michał Bartkowski. W pierwszej odsłonie żółto-biało-niebiescy trafili do siatki jeszcze dwa razy. Najpierw z rzutu wolnego dobrze uderzył Dawid Kubowicz, a następnie bramkę skierował Anton Kolosov.
       W drugiej połowie trener Boros wpuścił na plac gry zupełnie inną jedenastkę. Przyjezdni zdobyli kontaktowego gola w 58 min., ale ostanie słowo należało do elblążan. W 81 min. bramkę dla Olimpii strzelił Kamil Piotrowski. Nasza drużyna powinna zwyciężyć wyżej, ale żółto-biało-niebiescy zmarnowali kilka wyśmienitych okazji na podwyższenie rezultatu.
       W kolejnym meczu kontrolnym Olimpia zagra ze swoją imienniczką z Grudziądza.

Olimpia Elbląg — Powiśle Dzierzgoń 4:2 (3:1)

0:1 — Pietrzyk (2), 1:1 — Bartkowski (7), 2:1 — Kubowicz (22), 3:1 — Kolosov (31), 3:2 — Wierzba (58), 4:2 — Piotrowski (81)

Olimpia: I połowa: Tułowiecki — Kowalczyk, Kubowicz, Iwanowski, Bukacki, Ressel, M. Pietroń, Bojas, Szuprytowski, Kolosov, Bartkowski; II połowa: Daniel — Maciążek, Wenger, Dyl, Piotrowski, Kuczkowski, Sokołowski, Domagała, Leszczyński, Ł. Pietroń, Piceluk