Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

1454-1954

Jubileuszowy Rok naszego miasta traktujemy, jako okazję do manifestacji uczuć patriotycznych na tle pełnych chwały, postępowych tradycji przeszłości, informował Dziennik Bałtycki z 9 czerwca 1954 r.

Jan Długosz – świadek wspaniałego wjazdu Kazimierza Jagiellończyka do Elbląga – napisał:
     „Szczęśliwym mienię siebię i swoich współczesnych, że oczy nasze oglądają połączenie się krajów ojczystych w jedną całość. A szczęśliwszym byłbym jeszcze, gdybym doczekał odzyskania i zjednoczenia z Polską Śląska, Ziemi Lubuskiej i Słupskiej.”
     Oto jest pomost dziejowy, rzucony nad otchłanią wieków. Znak równania, postawiony przez historię pomiędzy marzeniami naszych ojców, a rzeczywistością spełnioną w naszej wielkiej, rewolucyjnej epoce.
     My – doczekaliśmy się... Nie tylko Elbląg, Gdańsk, Malbork, Olsztyn, nie tylko Śląsk, Ziemia Lubuska, Słupska, ale także – Szczecin, Wrocław – stanowią składową część wolnej socjalistycznej Polski. I dlatego też – pięćsetlecie rozerwania krzyżackiej obręczy - Jubileuszowy Rok naszego miasta traktujemy, jako okazję do manifestacji uczuć patriotycznych na tle pełnych chwały, postępowych tradycji przeszłości. Jako szczególnie cenny i wartościowy akcent serca, mobilizujący całe społeczeństwa do jej najbardziej głębokiego i świadomego, w sensie politycznym i dziejowym, uczczenia przypadającego wkrótce dziesięciolecia Ludowego Państwa.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna III
RTV + SZAFA