Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

40 mln zł na rozbudowę elbląskiego browaru

61 mln zł, przeznaczono na odbudowę browaru w Braniewie. Będzie to obiekt tak duży, jak w Elblągu, a zdolność produkcyjna wyniesie 180 tys. rocznie, informował Głos Elbląga z 19 listopada 1962 r.

Browar elbląski rozbudowuje się coraz bardziej. W br. kontynuowane są prace przy rozbudowie słodowni, dzięki czemu jej produkcja wzrośnie o 150 proc. Jeśli obecnie produkuje się tu 3 tys. ton słodu, to po zakończeniu prac, co nastąpi w 1964 r., podniesie się do 7,5 tys. ton.
     Niektóre roboty wykonuje własny oddział wykonawstwa inwestycyjnego, utworzony w lipcu br. Jak twierdzi dyrektor EZPS – tow. Mieczysław Harkawy – oddział ten spełnia swoje zadania znacznie lepiej niż przedsiębiorstwa wykonawcze. Bardzo źle zwłaszcza wywiązuje się ze swej pracy Przedsiębiorstwo Hydrogeologiczne z Gdańska, które poważnie opóźniło termin palowania i drenażu, co z kolei uniemożliwia kontynuowania dalszych robót, które ma wykonywać oddział wykonawstwa inwestycyjnego.
     Inwestycje w elbląskim browarze łącznie z zakupami maszyn i urządzeń, wyniosą 40 mln zł.
     Dalsze 61 mln zł, przeznaczono na odbudowę browaru w Braniewie. Będzie to obiekt tak duży, jak w Elblągu, a zdolność produkcyjna wyniesie 180 tys. rocznie.
     Zakończenie odbudowy browaru braniewskiego nastąpi w 1964 r. Termin ten zostanie prawdopodobnie dotrzymany, gdyż wykonawca robót Olsztyńskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego wywiązuje się ze swych obowiązków bez żadnych zastrzeżeń. Ponadto w Braniewie pracuje własna grupa wykonawcza, zajmująca się specjalistycznymi robotami montażowymi.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Brawo Panie Olaf! Tak, "wicie, rozumicie", planowano 40lat temu. Nie znam dokładnych liczb, ale naprawdę dużą moc produkcyjna browar w Braniewie osiągnął niecałe 10lat temu. Ciekaw jestem, co działo się pomiędzy tymi okresami...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    mieszkaniec(2002-11-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna