Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czysty Elbląg

W wielu domach na strychach i w piwnicach, a nawet obok domów, spotkać można sterty śmieci, gruzów, informował Głos Elbląga z 13 maja 1954 r.

Jak informowaliśmy już czytelników, w dniu 20 kwietnia br. zawarta została umowa pomiędzy Prezydiami MRN miasta Tczewa i Elbląga dotycząca współzawodnictwa w akcji sanitarno-porządkowej w kwietniu i maju.
     Zgodnie z umową w dniu 5 bm. w Elblągu przedstawiciele Elbląga i Tczewa podsumowali wyniki pierwszego etapu współzawodnictwa.
     Po skontrolowaniu ulic podwórek i zakładów komisje przyznały dla Elbląga 70 punktów za działalność komitetów blokowych, 132 punkty za kontrolę akcji w terenie, 90 punktów za propagandę itd. ogólnie komisja przyznaje Elblągowi 792 punkty.
     Dnia 7 bm. odbyło się podsumowanie pierwszego etapu współzawodnictwa w Tczewie, z udziałem komisji z Elbląga. Tczew znacznie słabiej wypadł od Elbląga, zdobywając zaledwie 217,5 punktów. Nie przyznano w Tczewie żadnych punktów za organizację konkursów, za organizację zebrań masowych, a za propagandę przyznano tylko 12 punktów.
     Choć w pierwszym podsumowaniu współzawodnictwa Elbląg wypadł znacznie lepiej od Tczewa – to jednak nie znaczy, że nie pozostało w naszym mieście już nic do zrobienia. Jeszcze w wielu domach na strychach i w piwnicach, a nawet obok domów, spotkać można sterty śmieci, gruzów itp. Wykazała to ostatnia kontrola przeprowadzona przez szkołę pielęgniarek. I tak w bloku nr 12 przy ul. Dzierżyńskiego stwierdzono, że mieszkańcy nie oczyścili podwórka, strychu, piwnic ze śmieci. W budynku nr 3 przy ul. Dzierżyńskiego na strychu do tej pory leży stos nie wywiezionych śmieci, a w budynku nr 8 stwierdzono brudy w piwnicy i na podwórku.
     Również i niektóre instytucje, pomimo że upłynął już miesiąc współzawodnictwa w czystości, nie uporządkowały swoich terenów. Należy do nich m.in. PZGS. Obok budynków i magazynów PZGS i na podwórku leżą śmieci. Nie uporządkowało również terenu kierownictwo stolarni ESB przy ul. Mickiewicza.
     Pamiętajmy, że współzawodnictwo nie jest zakończone. Powtórne podsumowanie odbędzie się w początkach czerwca br.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • teraz już to nie grozi.Dotknięci demokratycznym dobrobytem ludzie wyzbierają wszystko co można sprzedać na skupach i złomowcach
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    olo(2004-05-13)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Bezpłatne badanie wzroku
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
OKOWOKO s.c.