Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląskie zakłady przemysłu odzieżowego przystąpiły do czynu lipcowego

Wtorek, 10 lipca 1951 r. Głos Wybrzeża nr 188

Na sześciu masówkach odbytych w Elbląskich Zakładach Przemysłu Odzieżowego pracownicy z entuzjazmem podjęli apel huty " Kościuszko" i zgłoszeniem masowych zobowiązań zadokumentowali swą patriotyczną i bojową postawę wobec zadań Wielkiego Planu 6 - letniego, w szerokim froncie walki o pokój i przyspieszenie budowy silnej Polski socjalistycznej.
      Masówki miały szczególnie uroczysty i radosny nastrój. Do przystrojonych zielenią stołów prezydialnych podchodziły brygadzistki, które w imieniu swych zespołów zgłaszały na piśmie zobowiązania podniesienia wydajności pracy od 110 do 120 proc, oraz jakości produkowanych towarów, zaoszczędzenia nici i igieł. Zobowiązania przedstawiają wartość około 16.000 zł.
      Do zobowiązań pracowników fizycznych doszły zobowiązania pracowników umysłowych wszystkich działów. I tak dział planowania zobowiązał się sporządzić dokładną kontrolę wykonania planu techniczno - przemysłowego, rozpracować i doprowadzić plany do najniższego stanowiska roboczego.
      Kierowca Daniel Aniszewski z działu transportowego zobowiązał się przeprowadzić wszelkie naprawy samochodu we własnym zakresie i zaoszczędzić do końca roku 20 proc. Paliwa. Zobowiązanie to da zakładom około 2.000 zł oszczędności. Dział przygotowania produkcji z tow. Prywałko na czele, zobowiązał się zorganizować brygadę stachanowska.
      Dział księgowości zobowiązał się do dnia 25 bm. wyprowadzić księgowość na bieżąco, a miesięczne bilanse do końca roku sporządzać w wyznaczonych terminach.
      Dział finansowy skróci termin fakturowania wyrobów gotowych i pokrywania nadchodzących faktur o dwa dni przed ustalonym terminem.
      Dział zaopatrzenia podjął się upłynniać zbędne i nadmierne remanenty. Dział energetyki i ruchu z racjonalizatorem tow. Siwczakiem na czele, zobowiązał się przez stałą socjalistyczną opiekę nad maszynami produkcyjnymi zapobiec do końca roku postojom maszyn.
      Dział socjalny zobowiązał się do uruchomienia na dzień 22 lipca br. żłobka zakładowego.
      Ogólna wartość zobowiązań wynosi około 300.000 złotych.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Podejmuję wyzwanie. Z okazji Święta Lipcowego zobowiązuję się dwukrotnie zwiększyć spożycie piwa, co da zwiększenie wpływów do budżetu o 0,00000000000000000000000073%.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    Mariusz(2001-07-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Krewetkarium
Ochotka żywa
Cats Best 10L
karma p. falista