UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
..., a moim zdaniem (wybrany wątek)
 • Prusowie budowali kościoły a nie Niemcy haahha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2017-09-10)
 • A Prusowie to nie Niemcy ?Tęmpaku. To tak jak obecnie naziści to nie Niemy byli, nie? ucz się historii tej prawdziwej a nie z TN.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 10
  (2017-09-10)
 • Prusowie to nie Prusacy i zanim kogoś obrazisz ro pomyśl albo sprawdź.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 0
  (2017-09-10)
 • I naucz się polskiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2017-09-10)
 • oj kolego prusowie to nie niemcy to stary lechicki lud a prusacy to byli niemcy ktorzy przyjeli taka nazwe od tego terenu zamieszkiwanego kiedys przez prusow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  lubicz(2017-09-10)
 • @lubicz - Prusowie to nazwa tradycyjna, to były ludy bałtyckie, spokrewnione z dzisiejszymi Litwinami, Żmudzinami i Łotyszami. Ludy, które zamieszkiwały tereny dawnego województwa elbląskiego to:Pogezanie-na Wysoczyźnie Elbląskiej i terenach przyległych, oraz Pomezanie-w rejonie Kwidzyna, Malborka, Sztumu, Prabut i Iławy. Nazwa Prusy jako coś co było pokrzyzackim państwem powstała wlaśnie w wyniku sekularyzacji państwa krzyżackiego. Rozróżniamy:Prusy Książęce, ktorymi zarządzał ewangelicki książę, lennik polski Jak i Prusy Królewskie, które to były integralną, autonomiczną częścią Korony Polskiej. Tereny Prus Książęcych to tak w przyblizeniu dzisiejsze Mazury i Obwod Kaliningradzki, natomiast Prusy Królewskie to:Elbląg, Malbork, Grudziądz, Toruń, Chełmno, Gdańsk z Kaszubami i Kociewiem oraz cala delta Wisły. Prusy Książęce weszły w alians z elektorem brandenburskim, tworząc związek antypolski, który to doprowadził do rozbioru Polski i umocnienia się tego związku pod nazwą Królestwo Pruskie. Fredek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2017-09-11)
Reklama