Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kilka uwag o elbląskim budownictwie mieszkaniowym

Nawet pobieżna obserwacja pozwala wyciągnąć wniosek, że budownictwo mieszkaniowe w Elblągu ruszyło nareszcie z miejsca - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 28 września 1961 roku.

Ciekawe są w tym względzie dane, uzyskane z elbląskiego oddziału DBOR. Weźmy najpierw pod ocenę budownictwo z kredytów Miejskiej Rady Narodowej. W br. kontynuowano budowę 7 bloków o łącznej liczbie 568 izb mieszkalnych. Do chwili obecnej oddano do użytku trzy budynki, posiadające 173 izby mieszkalne. Pozostałe budynki powinny być przekazane użytkownikom sukcesywnie do końca br.
     Drugie źródło przyrostu izb mieszkalnych stanowi tzw. budownictwo powiernicze na zlecenie przedsiębiorstw i instytucji, jak Zamech, ZWP, i inne. Z tej puli jeszcze w tym roku elblążanie otrzymają 564 izby mieszkalne. Jeden budynek jest przekazany do użytku, a buduje się dalsze dwa bloki o 179 izbach. W przyszłym roku planuje się budowę dwóch bloków. Wszystko to pozwoli przekazać mieszkańcom dodatkowych 495 izb mieszkalnych. Z danych tych nie należy wyciągać ostatecznych wniosków. Nie wolno bowiem zapominać, że niezależnie od DBOR trwa budowa osiedla zamechowskiego przy ul. Saperów, a także rozwija się budownictwo spółdzielcze w ramach spółdzielni "Sielanka".
     
     Artykuł można znaleźć w Bibliotece Elbląskiej.
(j.r.)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy