Sobota 23-02-2019, imieniny Polikarpa, Romy
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kino "Zamechu" spełnia dużą rolę w życiu kulturalnym Elbląga

Przyzwyczailiśmy się już, że kina są placówkami usługowymi w dziedzinie wyświetlania filmów. Inaczej jest z kinem związkowych Zakładów Mechanicznych w Elblągu, które - dzięki właściwej opiece ze strony rady zakładowej - wybiega w swej działalności poza filmowy zakres - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 29 czerwca 1961 roku.

Prawdą jest, że seanse filmowe odgrywają tu dużą rolę. Wystarczy stwierdzić, że w 1959 roku filmy obejrzało 202 tys. osób, w 1960 roku już 217 tys. widzów, plus 73 tys. elblążan, którzy przybyli tu na obejrzenie "Krzyżaków", a w bieżącym roku liczba widzów osiągnęła już 208 tys., a wiec bije wszelkie rekordy.
     Nie jest to jednak wszystko. Sala kina "Zamech" udostępniona jest także dla innych imprez artystycznych, a więc zespołów estradowych, operetki, Filharmonii Narodowej i Opery Warszawskiej.
     Tu właśnie dochodzimy do sedna rzeczy. Rada zakładowa ma poważne dochody z seansów filmowych. Dochód ten przeznacza i to hojną ręką na finansowanie działalności kulturalnej i oświatowej Klubu Zamechowskiego, na wykupywanie biletów dla załogi na spektakle imprezowe i teatralne, a nawet na organizowanie wycieczek w ramach wczasów świątecznych.
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Czytnik kart kryptograficznych Mini