Środa 20-06-2018, imieniny Bogny, Florentyny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kino związkowe

Tak więc od samej załogi „Zamechu” zależy obecnie czy i w jakim terminie nie tylko załoga, ale i społeczeństwo Elbląga otrzyma nowe kino, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 14 czerwca 1956 r.

Załoga Zakładów Mechanicznych ma słuszne powody do narzekania na brak dostatecznej ilości rozrywek kulturalno-oświatowych. Nic więc dziwnego, że przy opracowaniu zakładowej umowy zbiorowej, załogi wszystkich działów wysunęły wnioski o uruchomienie kina związkowego. Ten słuszny postula pracowników „Zamechu” znalazł nie tylko zrozumienie, ale i poparcie w Centralnej Radzie Związków Zawodowych.
     Poza opracowaniem dokumentacji na konieczne przerobienie pomieszczenia w hali przy ul. Fabrycznej, CRZZ przydzieliła załodze bezpłatną aparaturę kinową.
     Najważniejszym jednak problemem jest obecnie uzyskanie około 500 tys. złotych na remont hali. Centralny Zarząd wyraził zgodę na remont , jeśli dyrekcja zakładu wygospodaruje potrzebną sumę w zakładzie. Tak więc od samej załogi „Zamechu” zależy obecnie czy i w jakim terminie nie tylko załoga, ale i społeczeństwo Elbląga otrzyma nowe kino.
     Na naradzie aktywu zakładowego dyr. Wanat zaznaczył, że istnieją poważne możliwości na uzyskanie niezbędnej sumy na remont hali, poprzez zmniejszenie ilości braków, marnotrawstwa narzędzi i materiałów.
     Obecnie sprawa wygospodarowania funduszu na remont hali omawiana jest na zebraniach partyjnych i związkowych w poszczególnych działach. Od załogi bowiem zależeć będzie uzyskanie w jak najkrótszym czasie nowej kulturalnej placówki.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Glass
Clinex Floral
Clinex Stronger
Parker