Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kiosk musi służyć wygodzie chorych

Tuż przy bramie Szpitala Miejskiego przy ul. Żeromskiego, znajduje się kiosk – Spółdzielni Inwalidów im. Waryńskiego. Zaopatrzony on jest w artykuły spożywcze, papierosy, wino, piwo, napoje chłodzące itp., informował Głos Elbląga z 24 kwietnia 1959 r.

O potrzebie istnienia kiosku świadczą najlepiej długie kolejki osób i tłok jaki się stale przy nim obserwuje. Szkoda jedynie, że większość klientów rekrutuje się z poza szpitala. Klienci szpitalni, odziani w szpitalne pidżamy muszą czekać pod kioskiem aż tzw. Cywile – zrobią im miejsce. Większość tzw. Cywili tymczasem przychodzi do kiosku po piwo i wino, które konsumują na miejscu. Stąd też tłok.
     Wydaje mi się, że należałoby poczynić tu pewne zmiany. Kiosk należałoby przesunąć na teren szpitala, poza parkan szpitalny. Umożliwi się tym samym chorym bezpośrednie korzystanie z usług kiosku. Należy również zlikwidować sprzedaż wina. Picie wina przez chorych w żadnym wypadku nie wpływa dodatnio na ich stan zdrowia. Zlikwidowanie sprzedaży wina w kiosku w dużym stopniu ograniczy przecieki alkoholowe na sale szpitalne – właśnie w interesie chorych.
     Wniosek powyższy przekazujemy uwadze dyrekcji Szpitala i Zarządu Spółdzielni Inwalidów im. Waryńskiego.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski