Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kto zaśmieca miasto

Na terenach wysypisk śmieci znajdują się tablice ostrzegawcze, które z uporem godnym lepszej sprawy są systematycznie niszczone przez wywożących śmieci kierowców, informował Głos Elbląga z 26 lipca 1963 r.

Jednym z problemów, nurtujących gospodarkę komunalną Elbląga, jest systematyczne zaśmiecanie miasta przez niektóre zakłady pracy. Rzecz polega na tym, że wywożone z tych zakładów gruz i śmieci wyrzucane są w niewłaściwych miejscach.
     W związku z tym przypominamy, że jedynym wysypiskiem śmieci są tereny przeznaczone na ten cel w Gronowie Górnym, a nie zamknięte wysypiska znajdujące się na terenie miasta.
     Niestety, zakłady pracy nie chcą honorować tego zalecenia i uparcie wywożą śmieci nie tam, gdzie trzeba.
     Na terenach wysypisk zamkniętych znajdują się tablice ostrzegawcze, które z uporem godnym lepszej sprawy są systematycznie niszczone przez wywożących śmieci kierowców.
     Nie chcą oni zrozumieć, że na te wysypiska można wywozić wyłącznie gruz z ziemią i to jednorazowo, w oparciu o specjalne zezwolenia władz miejskich. Np. w dniu 7 bm. w ciągu kilkunastu minut stwierdzono, że na zamknięte wysypisko znajdujące się za ZWP przyjechał samochód nr GP 74-12, stanowiący własność Spółdzielni Pracy Spedytor Mazurski, ciągnik GP 21-62 z zakładów im. Wielkiego Proletariatu.
     Tym razem, nie wyciągnięto żadnych sankcji wobec kierowców, ale od tej chwili, w przypadku stwierdzenia wywożenia śmieci do miejsc niedozwolonych sprawy kierowane będą do Kolegium Orzekającego.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena .pl
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Hosting WWW START