Poniedziałek 24-09-2018, imieniny Gerarda, Teodora
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Mistrz parkowania :d Mistrz parkowania :d

Na naszych rzekach czas spędzamy przyjemnie

Poniedziałek, 9 lipca 1951 r. Dziennik Bałtycki nr 187

Nie tylko siatkami Żeglugi Przybrzeżnej, ale i siatkami Żeglugi Śródlądowej można wybrać się na przyjemną wycieczkę. Trasy, obsługiwane przez Żeglugę Śródlądową, jak Gdańsk - Sobieszewo, Elbląg - Krynica Morska, Krynica Morska - Tolkmicko i Elbląg - Ostróda, są bardzo ciekawe.
      Ruch na tych trasach szczególnie w dni świąteczne jest bardzo duży. Żegluga Śródlądowa stara się w miarę uszczuplonych możliwości ( ponieważ 50 proc. taboru znajduje się w remoncie) podołać dużej frekwencji tegorocznego sezonu.
      Zależnie od nasilenia ruchu w danym dniu statki kursują częściej lub rzadziej na krótszych trasach, np. z Gdańska do Sobieszewa. W niedzielę statki wychodzą co godzinę. Trasa dłuższa Elbląg - Krynica Morska ma być wzmocniona w najbliższym czasie o dwa statki. Na inne, jak Gdańsk - Świbno, lub Gdańsk - Elbląg statki wypływają, o ile zgłasza specjalne zapotrzebowanie zorganizowana wycieczka.
      Jednakże w niedziele i święta nasilenie ruchu jest tak duże, że nie zawsze statki Ż. Ś. Mogą podołać wzrastającej frekwencji. Niejednokrotnie Ż. Ś. Spotyka się z niesłusznymi pretensjami pasażerów, którzy nie chcą rozumieć, iż statek może zabrać tylko ograniczoną ilość pasażerów, a dalsi mogliby stać się przyczyną katastrofy.
      Nie mniejszym powodzeniem cieszy się linia Gdańsk - Warszawa, z tym, że frekwencja ( i to duża) jest tylko na statkach płynących z Warszawy. Czyby więc, dla właściwego wykorzystania statków na trasie Gdańsk - Warszawa, Fundusz Wczasów Pracowniczych nie mógł zainteresować się tą sprawą i umożliwić wczasowiczom, mieszkającym w Warszawie, powrót zamiast koleją - statkiem Ż. Ś.? Mimo, iż skróciłoby to pobyt w ośrodku wczasowym o jeden, a nawet dwa dni, wczasowicze na pewno chętnie skorzystaliby z ciekawej i przyjemnej podróży Wisła do Warszawy.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Królik minaturka
Agama brodata
Ochotka żywa
Fretka