Sobota 17-11-2018, imieniny Elżbiety, Samueli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe zamierzenia oddziału PTTK w Elblągu

W chwili obecnej działają 23 koła PTTK, co w porównaniu z wielkością miasta i liczbą zakładów pracy jest niewiele. Dodajmy do tego, że nie wszystkie koła pracują aktywnie, informował Dziennik Bałtycki z 7 listopada 1962 r.

Wszystko wskazuje na to, że Elbląg już w przyszłym roku będzie miał bazę campingową na przystani kajakowej PTTK, obok Wysokiego Mostu. Zgodnie z umową zawartą z zarządem głównym PTTK w Warszawie Elbląg otrzyma na ten cel dotację w wysokości 700 tys. zł. Roboty przygotowawcze rozpoczną się w kwietniu przyszłego roku, a już w maju baza ma być przekazana do użytku.
     Druga sprawa dotyczy uzupełnienia wyposażenia Domu Wypoczynkowego w Elblągu, przy ul. Krótkiej. Na ten cel przeznacza się 300 tys. zł.
     Nie wyjaśniona jeszcze jest do końca sprawa Krynicy Morskiej. Przed sezonem letnim trzeba tam przeprowadzić remonty bieżące obiektów turystycznych i uruchomić jadłodajnię. Jeśli oddział PTTK nie otrzyma odpowiedniej dotacji z CWFiT, to winien zabezpieczyć na ten cel własne środki. Roboty te są bowiem niezbędne.
     Jeszcze sprawa, bodajże najważniejsza.
     Istnieją możliwości przekazania ośrodka we Fromborku oddziałowi elbląskiemu. Przemawia za tym konieczność scalenia wszystkich ośrodków i tras turystycznych w rejonie Zalewu Wiślanego. O ile ma do tego dojść, to lepiej, aby stało się to wcześniej.
     Drugie zadanie problemowe, to zaktywizowanie działalności programowej. W chwili obecnej działają 23 koła PTTK, co w porównaniu z wielkością miasta i liczbą zakładów pracy jest niewiele.
     Dodajmy do tego, że nie wszystkie koła pracują aktywnie. Zarząd PTTK stawia sobie za zadanie podniesienia liczby kół do 30 co jednak w dużym stopniu uzależnione będzie od pracy aktywu.
     Jednym z organizacyjnych sposobów zaktywizowania pracy kół PTTK ma być powołanie dwóch komisji: komisji kół zakładowych i młodzieżowej.
     
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Aż sie wierzyć nie chce, że nie jest to dzisiejszy artykuł, tylko dokładnie z przed 40 lat!!! W zasadzie wystarczy chyba jedynie zamienić miejscami liczby (700 z 300 tys. zł) i mamy najbardziej aktualny obraz Oddz.PTTK wElblągu. Historia zatoczyła duuuże koło, ale niektórzy działacze PTTK nie zauważyli, że "StareDobreCzasy" skończyły się z rokiem 1989 i trzeba odnaleźć się w trudnej gospodarce rynkowej. A szkoda, bo tak bardzo nam trzeba apolitycznego pokazywani i poznawania zarówno piękna, jak i historii Ziemi Elbląskiej...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    mieszkaniec(2002-11-07)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Polar z haftem
Ręcznik z haftem
POLO z HAFTEM
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki