Sobota 23-06-2018, imieniny Wandy, Zenona. Dzień Ojca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poprawa pracy w pralni chemicznej

Niska jakość wykonywanych prac, brak troski o klienta, przetrzymywanie ubrań i bielizny, częste gubienie jej, były na porządku dziennym w pralni chemicznej, informował Głos Wybrzeża z 5 marca 1954 r.

Jedną z najgorzej pracujących placówek usługowych w Elblągu była dotychczas pralnia chemiczna. Niska jakość wykonywanych prac, brak troski o klienta, przetrzymywanie ubrań i bielizny, częste gubienie jej, były na porządku dziennym pracy w tej placówce. W wyniku tego wielu mieszkańców rezygnowało z usług pralni, wożąc, szczególnie ubrania i płaszcze do pralni chemicznej w Gdyni.
     Po zbadaniu przyczyn tego stanu rzeczy, zmieniono nie tylko kierownictwo, ale usunięto również takich pracowników, jak np. magazynierka Teresa R. i wielu innych, którzy nie wywiązywali się z powierzonych im zadań.
     Zmiana kierownictwa i częściowo załogi, dały pożądane rezultaty. Ostatnio podniosła się organizacja pracy, polepszyła się jakość usług i przestrzegane są terminy. Pod kierownictwem tow. Wandy S., załoga pralni podjęła energiczną walkę o odzyskanie zaufania klientów. Coraz mniej jest reklamacji.
     Z każdym dniem polepsza się styl pracy. Przyczynił się do tego w dużej mierze kurs, zorganizowany w grudniu ub. roku dla pracowników technicznych i usługowych. Ponadto kierownictwo techniczne pralni objęła po specjalnym przeszkoleniu w Łodzi tow. Tobolska, która dąży obecnie do większego zmechanizowania prac. Wkrótce uruchomiona zostanie nowa suszarnia i nastąpi wymiana kilku starych maszyn.
     Załoga pralni po reorganizacji z zapałem podjęła pracę. Szczególnie wyróżnia się ofiarnie pracująca brygadzistka ob. Aleksandra Marchwicz oraz takie przodujące robotnice jak: praczka maszynowa ob. Irena Dobrowolska i maglarki ob. Malwina Makuszyńska i Greta Salewska.
     Wkrótce uruchomiony zostanie dział czyszczenia chemicznego w zakładzie przy ul. Związku Jaszczurczego. Będzie to wielkie osiągnięcie pralni.
     Kierownictwo pralni planuje uruchomienie w I kwartale br. dalszego punktu usługowego w mieście, oraz czterech na terenie powiatu. Spółdzielni elbląskiej w większym niż dotychczas stopniu pomagać musi związek Branżowy Spółdzielni Usługowych w Gdyni.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok