Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Problemy budowlane Elbląga

Poniedziałek, 5 listopada 1951 r. Dziennik Bałtycki nr 288

Pisaliśmy niejednokrotnie o konieczności poprawy istniejących stosunków budowlanych w Elblągu.
      Dzisiaj chcemy zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny problem, którego pozytywne załatwienie usunie wiele niedomagań.
      Odbudowę prowadzi się w kilku zasadniczych kierunkach. I tak – odbudowuje prezydium Miejskiej Rady Narodowej z funduszów inwestycyjnych, odbudowują poszczególne przedsiębiorstwa i instytucje z funduszów inwestycyjnych i sposobem gospodarczym. Akcje te są kontrolowane przez Miejską Komisję Planowania Gospodarczego i uwzględnianie z Elbląską Pracownią Miastoprojektu.
      Osobną akcję inwestycyjną prowadzi natomiast BOR. Plany swoich inwestycji opracowuje on w Gdańsku i bez porozumienia się z MKPG decyduje o przeznaczeniu różnych lokali użytkowych w odbudowanych przez siebie domach. Stwarza to znowu niepotrzebne komplikacje tam gdzie ich nie powinno. Dlatego rzeczą konieczną jest stworzenie placówki BOR-u w Elblągu. Najlepiej ażeby kierownikiem placówki był pracownik MKPG. W takim układzie wszystkie nitki poszczególnych akcji budowlanych zbierałyby się w jednym punkcie pozwalając na planowanie i racjonalne zagospodarowanie miasta.
      Wydaje nam się, że Prezydium MRN winno dołożyć wszystkich starań, ażeby koncepcja powyższa znalazła realizację. Wtedy praca MKPG, powiązana z BOR- em, oparta na opiniach Rady Budowlanej, dałaby dopiero prawdziwe efekty inwestycyjne i moglibyśmy pozytywnie oceniać wysiłki budowlane, przeprowadzane z sensem i celowo.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Wypowiedzmy wojnę hiper- i supermarketom zagranicznym - powiedział w poniedziałek pod kaliskim ratuszem ponad 2 tysiącom protestujących tam kupców z południowej Wielkopolski wicemarszałek Sejmu Andrzej Lepper. Po południu odbyła się tam manifestacja przeciw zamiarom budowy w tym mieście kolejnego wielkopowierzchniowego sklepu jednej z zagranicznych firm handlowych. Protestujący przyszli z czarnymi flagami i transparentami. Znaczna część sklepów, w tym wszystkie należące do "Społem" PSS, zamknięto na prawie dwie godziny. Kupcy wręczyli władzom Kalisza list protestacyjny wraz z 17 tys. podpisów osób przeciwnych budowie. Plan budowy nowego hipermarketu o powierzchni 8000 m.kw. negatywnie zaopiniowała już komisja rozwoju i promocji Rady Miasta. Kupcy twierdzą, że nowy obiekt wyeliminuje w mieście prawie 140 małych sklepów, a pracę straci około 800 osób, głównie kobiet. Wicemarszałek stwierdził, że w żadnym kraju posiadającym wystarczającą sieć sklepów obcy kapitał nie jest zwalniany z podatków oraz korzystania z gotowej infrastruktury miasta. Zrobię wszystko, aby nawet już istniejące supermarkety wyprowadziły się z Polski. Wystarczy, abyśmy zmienili kilka ustaw, które stworzą im (właścicielom supermarketów) takie same warunki działania, jakie mają polscy handlowcy - powiedział do tłumu manifestantów. Wicemarszałek zapowiedział, że jeśli ten rząd będzie nadal ślepo wierzył Radzie Polityki Pieniężnej i Leszkowi Balcerowiczowi, to "Samoobrona" nie podzieli jego losu. O prezesie NBP powiedział, że ponosi on winę za tysiące ludzi, którzy z powodów materialnych targnęli się na własne życie i doprowadzi do tego, by polityka tego szubrawca i szkodnika była ścigana jako zbrodnia przeciwko ludzkości.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    a.Leper(2001-11-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
Ręcznik z haftem
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA