Czwartek 20-09-2018, imieniny Eustachego, Euzebii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Sowa na Święcie Chleba Sowa na Święcie Chleba

Przed maturą

Zdrowy pęd do dalszego kształcenia się, jest do pewnego stopnia wynikiem działalności dyrekcji liceum im. J. Słowackiego , która w różny sposób pomaga młodzieży w wybraniu przyszłego kierunku studiów, informował Głos Elbląga z 24 kwietnia 1963 r.

Do matury pozostało już niewiele czasu. W liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Elblągu w br. będzie to już trzynasta matura. Przygotowuje się do niej 107 uczniów.
     Dla tej młodzieży, nauka nie kończy się wraz z dzwonkiem oznajmiającym koniec lekcji. Młodzież uczy się również w godzinach pozalekcyjnych, szczególnie biologii, fizyki i geografii. Organizowane są dodatkowe lekcje z różnych przedmiotów, odbywają się konsultacje z nauczycielami. Aktywną rolę odgrywają działające na terenie szkoły organizacje – ZMS, samorząd szkolny i ZMP. Im bowiem powierzono opiekę nad maturzystami.
     Jak informuje dyrektor liceum ob. Tarnacki, 75 przyszłych absolwentów wybiera się na wyższe uczelnie, 5 uczniów pragnie kształcić się dalej w wyższych szkołach wojskowych, a 19 zamierza kontynuować naukę w technikach zawodowych. Spośród licznej gromady maturzystów, tylko 5 uczniów poprzestanie na świadectwie dojrzałości.
     25 przyszłych absolwentów wybiera się na uniwersytety, z czego 12 osób na UMK w Toruniu. Na Politechnice Gdańskiej chce studiować 15 uczniów, do Akademii Medycznej wybiera się 16 osób, do Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie 7 osób, na WSP 6 maturzystów, a na WSE 2 osoby. Zdrowy pęd do dalszego kształcenia się, jest do pewnego stopnia wynikiem działalności dyrekcji liceum, która w różny sposób pomaga młodzieży w wybraniu przyszłego kierunku studiów. Zorganizowano spotkanie z absolwentami liceum, którzy po ukończeniu studiów wyższych zajęli odpowiednie stanowiska w mieście i powiecie. Na spotkaniu zapoznali oni młodzież ze swoimi doświadczeniami z czasów studiów oraz obecną pracę. Zorganizowano szereg konferencji z przedstawicielami wyższych uczelni różnego typu, młodzież wyjeżdżała zwiedzać uczelnie. Zorganizowano spotkanie grona nauczycielskiego z rodzicami oraz spotkanie z rodzicami i maturzystami razem. Do szkoły zaproszono z Gdańska psychologa, który po przeprowadzeniu badań, pomógł w wyborze kierunków studiów.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Volkswagen
Samochody używane HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Seat
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski