Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Przed maturą

Zdrowy pęd do dalszego kształcenia się, jest do pewnego stopnia wynikiem działalności dyrekcji liceum im. J. Słowackiego , która w różny sposób pomaga młodzieży w wybraniu przyszłego kierunku studiów, informował Głos Elbląga z 24 kwietnia 1963 r.

Do matury pozostało już niewiele czasu. W liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Elblągu w br. będzie to już trzynasta matura. Przygotowuje się do niej 107 uczniów.
     Dla tej młodzieży, nauka nie kończy się wraz z dzwonkiem oznajmiającym koniec lekcji. Młodzież uczy się również w godzinach pozalekcyjnych, szczególnie biologii, fizyki i geografii. Organizowane są dodatkowe lekcje z różnych przedmiotów, odbywają się konsultacje z nauczycielami. Aktywną rolę odgrywają działające na terenie szkoły organizacje – ZMS, samorząd szkolny i ZMP. Im bowiem powierzono opiekę nad maturzystami.
     Jak informuje dyrektor liceum ob. Tarnacki, 75 przyszłych absolwentów wybiera się na wyższe uczelnie, 5 uczniów pragnie kształcić się dalej w wyższych szkołach wojskowych, a 19 zamierza kontynuować naukę w technikach zawodowych. Spośród licznej gromady maturzystów, tylko 5 uczniów poprzestanie na świadectwie dojrzałości.
     25 przyszłych absolwentów wybiera się na uniwersytety, z czego 12 osób na UMK w Toruniu. Na Politechnice Gdańskiej chce studiować 15 uczniów, do Akademii Medycznej wybiera się 16 osób, do Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie 7 osób, na WSP 6 maturzystów, a na WSE 2 osoby. Zdrowy pęd do dalszego kształcenia się, jest do pewnego stopnia wynikiem działalności dyrekcji liceum, która w różny sposób pomaga młodzieży w wybraniu przyszłego kierunku studiów. Zorganizowano spotkanie z absolwentami liceum, którzy po ukończeniu studiów wyższych zajęli odpowiednie stanowiska w mieście i powiecie. Na spotkaniu zapoznali oni młodzież ze swoimi doświadczeniami z czasów studiów oraz obecną pracę. Zorganizowano szereg konferencji z przedstawicielami wyższych uczelni różnego typu, młodzież wyjeżdżała zwiedzać uczelnie. Zorganizowano spotkanie grona nauczycielskiego z rodzicami oraz spotkanie z rodzicami i maturzystami razem. Do szkoły zaproszono z Gdańska psychologa, który po przeprowadzeniu badań, pomógł w wyborze kierunków studiów.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Samochody używane HADM Gramatowski
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Ubezpieczenia OC i AC