Piątek 25-05-2018, imieniny Grzegorza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Skutki mrozu

Mróz spowodował zakłócenia w komunikacji tramwajowej, w wyniku czego wielu pracowników spóźniło się do biur i przedsiębiorstw, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 6 lutego 1956 r.

Wielka fala mrozów, jaka nawiedziła Polskę, zakłóciła normalny tak życia również i w Elblągu. Liczne awarie zanotowano w sieci wodociągowej MZBM przyjmuje dziennie ponad 20 zgłoszeń o pęknięciu rur. Hydrauliczne brygady MZBM znajdują się w stałym pogotowiu i usuwają uszkodzenia.
     1 bm. W godzinach rannych nastąpiła przerwa w dostawie energii elektrycznej dla głównych filarów wodociągowych oraz pomp na ujęciach wody. Uszkodzenie zostało zlikwidowane przez brygadę remontową elektrowni.
     Wskutek mrozów przerwane zostały w większości prace remontowe brygad MPRB. Pomimo zabezpieczenia zimowego na licznych budowach pozamarzały materiały budowlane jak zaprawa murarska, glina itp.
     Mróz spowodował również zakłócenia w komunikacji tramwajowej, w wyniku czego wielu pracowników spóźniło się do biur i przedsiębiorstw.
     Pełne ręce roboty ma przychodnia chirurgiczna. W środę do godz. 11 udzielono pomocy 50 osobom z odmrożonymi uszami, rękami i nogami. Najdotkliwiej odczuli skutki mrozu „eleganci” chodzący bez nakryć głowy.
     Poważna jest absencja młodzieży w szkołach. Np. w szkole nr 5 przyszło na lekcje zalewie 10 proc. dzieci. W innych szkołach frekwencja waha się od 15-20 proc. Dzięki staraniom Komitetów Rodzicielskich dzieci otrzymują w szkołach gorącą herbatę. Z uwagi na małą ilość dzieci zamiast lekcji prowadzone są zajęcia świetlicowe.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski