Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Sprawa do załatwienia

Przy ul. Moniuszki i Norwida stoją piętrowe domki, mieszkania jednak zajęte są prawie wyłącznie na parterze. Pierwsze piętra, nie są zamieszkałe, a okna w większości wypadków pozabijano dyktą, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 14 czerwca 1955 r.

W Elblągu odczuwamy bardzo poważny brak mieszkań, o czym zresztą wiemy wszyscy.
     Ale czy wykorzystano wszystkie możliwości? Okazuje się, że nie, a przykładem tego jest dzielnica przy ul. Moniuszki i Norwida.
     Otóż stoją tam piętrowe domki. Mieszkania jednak zajęte są prawie wyłącznie na parterze. Pierwsze piętra, sprawiające z daleka wrażenie facjatek, nie są zamieszkałe, a okna w większości wypadków pozabijano dyktą.
     Tymczasem na piętrach znajdują się ładne dwupokojowe, małe mieszkania, które po przeprowadzeniu niewielkiego remontu mogą być z powodzeniem oddane najbardziej potrzebującym szczególnie tym, którzy posiadają chore dzieci, bowiem dzielnica ta należy do najpiękniejszych i najzdrowszych w mieście.
     Zachodzi tylko pytanie, dlaczego dotychczas nie zainteresowały się tą sprawą komitet blokowy i administracja? Otóż jak się dowiedzieliśmy – w razie oddania tych mieszkań nowym lokatorom, dotychczasowi mieszkańcy musieliby oddać część bogato zadrzewionych ogrodów, które trzeba byłoby wówczas podzielić.
     I dlatego wszyscy milczą.
     Ponieważ interes publiczny ważniejszy jest od egoistycznych interesów dotychczasowych mieszkańców, kierujemy całą sprawę do Prezydium MRN celem niezwłocznego załatwienia.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED