Niedziela 23-09-2018, imieniny Bogusława, Tekli. Pierwszy dzień jesieni
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Zapomniana Ogrodowa.... Zapomniana Ogrodowa....

W Majowe święto

Pierwszomajowego święta nie trzeba było wymyślać. Idea jego rozwijała się wraz z rozwojem klasy robotniczej - czytamy w Głosie Elbląga z 1 maja 1962 roku.

Wystarczyło w końcu ubiegłego stulecia ześrodkować manifestacje solidarności na jeden dzień - na dzień symbolizujący zwycięską wiosnę - by idea obchodu rozpowszechniła się z piorunującą szybkością, by pierwszy maj stał się czerwoną świąteczną datą w robotniczym kalendarzu, by z roku na rok stawał się miarą postępu ku założonemu celowi - ku socjalizmowi.
     W miarę upływu lat święto zrodzone w łonie klasy robotniczej przyciągało ku sobie niczym magnes wszystkich uciemiężonych, wszystkich, którzy podejmowali hasło obalenia kapitalizmu i zbudowania nowego, sprawiedliwego porządku. Stawało się to święto z robotniczego ogólnoludowe, by wreszcie w krajach, które podjęły budownictwo socjalizmu, stać się świętem ogólnonarodowym.
     Takie jest ono dzisiaj w Polsce Ludowej. Jest świętem socjalizmu budowanego przez nasz naród, socjalizmu budowanego w oparciu o sojusz robotniczo - chłopski pod przywództwem Zjednoczonej Partii Robotniczej, która krystalizuje w sobie najlepsze i najszlachetniejsze tradycje, twórczą myśl poslkiej klasy robotniczej i całego narodu.
     Wychodzimy w umajone odświętnie ulice w pochodach, manifestując naszą jedność, nasze oddanie socjalistycznej Polsce, nasze braterstwo z obozem socjalizmu, naszą solidarność z międzynarodową klasa robotniczą, ze wszystkimi, którzy walczą o zrzucenie jarzma kolonializmu. Idziemy dziś w pochodach z podniesionymi czołami, z przekonaniem, żeśmy dobrze sobie zasłużyli na świąteczną radość, żeśmy w ciągu roku, jaki upłynął od ubiegłego maja, zrobili kawał dobrej roboty, posuwając naprzód sprawę budownictwa socjalistycznego w naszym kraju.

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ochotka żywa
karma p. falista
Cats Best 10L
Agama brodata