Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wróćmy do tradycji

Mamy tylko jedną szkołę średnią, posiadającą nazwę. Jest nią Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka przy ul. Armii czerwonej, reszta, to pozycje „numerowane”, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 22 stycznia 1957 r.

W życiu każdego człowieka wspomnienia lat szkolnych, przedstawiają szczególną wartość.
     Któż z nas nie chwalił się przy tym swoją szkołą, jej tradycją i wynikami. Szkołę symbolizowała zwykle jej oficjalna nazwa.
     Wiele szkół zdobyło sobie uznanie w opinii całego społeczeństwa, jak Gimnazjum Górskiego w Warszawie.
     Miasto Elbląg w okresie powojennym tylko w jednym wypadku nawiązało do tradycji, nie stworzyło jednak nowej. Mamy tylko jedną szkołę średnią, posiadającą nazwę. Jest nią Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka przy ul. Armii czerwonej, reszta, to pozycje „numerowane”.
     Wydaje nam się, że nie jest to słuszne. Dajmy naszym dzieciom nazwy szkół, które w przyszłych wspomnieniach jeszcze bardziej zwiążą je z Elblągiem i jego chlubną tradycją, właśnie w dziedzinie nauki i oświaty.
     Poddajemy ten wniosek pod rozwagę kierownictwu szkół średnich i radom rodzicielskim i czekamy na inicjatywę.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Hosting WWW BIZNES