Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Podjechał mistrzu Podjechał mistrzu

Zakłady pracy – swemu miastu

Dzięki społecznej pracy elblążan z miasta usunięto setki ton gruzu, założono wiele punktów świetlnych. W bieżącym roku akcją czynów społecznych zajmuje się Komitet Czynów Społecznych i Upiększania Miasta, informował Głos Elbląga z 26 kwietnia 1963 r.

Elbląg posiada bogatą tradycję jeśli chodzi o realizację czynów społecznych. Zadeklarowane i wykonane przez zakłady, przedsiębiorstwa, instytucje szkoły oraz komitety blokowe prace, przyniosły szereg efektów. W czynach społecznych zainicjowanych przez Komitet Elbląski PZPR i Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w mieście zbudowany został piękny park im. R. Traugutta. Powstało szereg nowych zieleńców, placów zabaw i ośrodków jordanowskich dla dzieci. Dzięki społecznej pracy elblążan z miasta usunięto setki ton gruzu, założono wiele punktów świetlnych. W bieżącym roku akcją czynów społecznych zajmuje się Komitet Czynów Społecznych i Upiększania Miasta. W tej chwili prezydium komitetu zawiera umowy z zakładami pracy i przedsiębiorstwami. I tak np. Spółdzielnia Przemysłu Artystycznego „Plastyk” zobowiązała się przekazać na rzecz miasta sumę 10 tys. złotych, wykonać w czynie społecznym plac zabaw dla dzieci przy ul. Brzeskiej oraz zakupić z własnych funduszów 20 lamp oświetleniowych. Zakłady Drzewne im. Wielkiego Proletariatu uporządkują w pobliżu tejże szkoły brodzik. ZWP wykonają społecznie 100 sztuk wysięgników do lamp ulicznych i przekażą na rzecz miasta sumę 15 tys. złotych. Elbląskie Zakłady Przemysłu Odzieżowego podpisały umowę, że wykonają na posesji przy ul. M.C. Skłodowskiej róg ul. Szopena ogródek jordanowski oraz w okresie 2 lat przekażą na potrzeby miasta 20 tys. złotych. Elektrownia elbląska w ramach czynów społecznych urządzi przy Szkole Podstawowej nr 5 boisko, odda do dyspozycji Prezydium MRN na potrzeby miasta spychacz na okres 30 dni, po 5 dni w miesiącu oraz przekaże 9 tys. złotych. Spółdzielnia Pracy „Metal” zobowiązała się wykonać dla dzieci przy ul. Grochowskiej plac zabaw wraz z brodzikiem oraz przekazać na rzecz miasta kwotę 10 tys. złotych. Szereg prac w czynie społecznym wykonają również poszczególne komitety blokowe.

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Czytnik kart kryptograficznych