Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teraz ja - Akwen nadziei...?

Elbląg, Teraz ja - Akwen nadziei...?
fot. nadesłana

Obserwując na bieżąco Zalew Wiślany można subiektywnie stwierdzić, że rozdmuchane ambicje polityków mieszają się ze stanem faktycznym, jaki jest na tym akwenie. Od lat ożywa, gdy zorganizowane są regaty, na których można wygrać jakieś trofeum.

Niedawno odbyły się takowe w Krynicy Morskiej, które zaszczycili oficjele z Polski (w tym z Elbląga - Pan Jerzy Wcisła, nie wiem z jakiego powodu, bo Krynica już nie nasza) i Federacji Rosyjskiej. Przypłynęło około setki łajb o różnej długości kadłuba i powierzchni żagli. Wzbudzał zainteresowanie jacht naszych sąsiadów z Kaliningradu, który wielkością przyćmił pozostałe. Oni zawsze są na przedzie...
     Załogi łajb stanęły na wysokości zadania i zgodnie z przepisami i tradycją dopiero po regatach poszły do sklepów po napoje oficjalnie uznawane za szkodliwe... Na drugi dzień, prawie nikt nie wypłynął na akwen, z uwagi na łódź z napisem " Policja"...
     Osobiście popieram taką odpowiedzialność żeglarzy, tylko od lat nie mogę zrozumieć, dlaczego poza regatami nie pływają po tym akwenie na co dzień. Przecież za miliony złotych subsydiowanych przez Unię wybudowano piękne mariny na Zalewie, wraz z zapleczem socjalnym. Niestety pustoszeją po regatach... Zostaje kilka dyżurnych jachtów. Żeglarze uciekają na Mazury. Dlaczego?
     Niedługo rozpoczną się wybory parlamentarne i możemy znowu oczekiwać najazdu polityków na Elbląg w sprawie "Wielkiego Przekopu" - według nich o znaczeniu międzynarodowym. Po raz kolejny będą nam uświadamiać, że bez przekopu nasze miasto i Zalew Wiślany, będą jak Zadupie Górne położone nad bajorem...
     Niech wreszcie Jarosław wyda dyrektywę kandydatce na premiera i zaczną przekop... choćby w programie przedwyborczym. Ten wielki polityczny przekop, a my ich już rozliczymy w referendum, w którym jesteśmy specjalistami, jeżeli znowu nas oszukają.
Elbingerer
Liczba publikacji: 145
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.7 6 10

..., a moim zdaniem
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Ale o czym jest ten artykuł??? O żalu, że załogi na kacu nie popłynęły. Czy, że sąsiedzi mają dużego?? Aaaaa. .. o przekop.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  niepływamgdypiję(2015-07-06)
 • Ty chłopie nie wiesz o czym piszesz!!! co popierasz i czego chcesz jestes jak ci nasi pseudo politycy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2015-07-06)
 • O czym artykuł ? Trzeba się wczytać. To jest felieton, taka forma literacka. Jest on o nadziei. .. a ona jest matką głupich. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2015-07-06)
 • Po alkoholu nie prowadzę auta, nie pływam i NIE PISZĘ.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2015-07-06)
 • Ten przepiękny skąd inąd akwen jest od wielu lat zapomniany przez boga i ludzi, którzy coś jeszcze mogą i znaczą. Niektórzy zapewne pamiętają lata, kiedy funkcjonowała kolej nad zalewowa oraz niedzielne autobusy do Suchacza. Teraz kasy niema na ożywienie tego przepięknego terenu, a sponsora zwanego strategicznym jak nie było, tak nie ma. Pozdrawiam Autora, który widzi ten problem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 1
  Kaligula(2015-07-07)
 • Do KALIGULI- a ile razy pojechałeś koleją nadzalewową jak jeszcze jeździła? Podejrzewam, że jak wielu elblążan niewiele razy jechałeś. Wiesz można narzekać, że nic się nie dzieje ale dla kogo miała ona jeździć. Przez dwa sezony w weekendy jechała ARRIVA ale widocznie nie było biznesu skoro nie jeździ teraz. Sorry samochodem szybciej wygodniej i taniej. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  (2015-07-07)
 • KALIGULA ma rację. Gdy sie jednak odzwyczaiło elblążan przez lata jeżdzić koleją a szosa była kilka lat w naprawie o zamknięta, to trzeba teraz kolej uruchomić i rozreklamować oraz patrzeć na efekty. To jest w interesie Elbląga i gmin nad zalewowych. Wystarczy zobaczyć że staki z Krynicy do Fromborka i Tolkmicka są w pełni obłożone turystami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2015-07-08)
 • podstawowy problem: Musi być jakaś atrakcja! Jeżeli jest nuda, to nikt na to nie pójdzie, nawet na rozkaz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2015-07-10)
 • Słuchajcie o czym jest ten tekst? Kto go pisze? Mam wrażenie jakby był to zgorzkniały emeryt wciąż niezadowolony i co najgorsze zawsze mający rację.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 2
  Kat.na.Idiotów(2015-07-10)
 • Miejsce 5.Elbląg Relacja zadłużenia do dochodów: 66 proc. Wysokość zadłużenia: 341 milionów złotych W ramach inwestycji z udziałem unijnych środków miasto przebudowało przebiegające przez jego teren drogi wojewódzkie (nr 503 i 504), zmodernizowało i rozbudowało sieć tramwajową i kupiło nowe tramwaje. Oprócz tego - jak informuje Money. pl Łukasz Mierzejewski z elbląskiego magistratu - zainwestowano w system przeciwpowodziowy, wyremontowano sześć szkół i rozpoczęto budowę aquaparku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Gioconda(2015-07-26)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok