UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pociąg do światowej piłki

 
Elbląg, W styczniu odbył się testowy kurs kolejowy na trasie Kaliningrad-Gdynia- Kaliningrad
W styczniu odbył się testowy kurs kolejowy na trasie Kaliningrad-Gdynia- Kaliningrad (fot. Michał Skroboszewski, arch. PortEl.pl)

Już za miesiąc kibiców na całym świecie ogarnie mundialowa gorączka. Biało-czerwoni mecze grupowe rozegrają w Moskwie, Kazaniu oraz w Wołgogradzie. Elbląscy kibice będą mogli śledzić poczynania rodaków w specjalnej strefie, utworzonej na hali lodowiska Helena. Na tych, którzy chcą zobaczyć „światową piłkę” na żywo czeka stadion w Kaliningradzie. Jak się tam dostać?

W mieście oddalonym od Elbląga o zaledwie 100 kilometrów odbędą się cztery mecze reprezentacji z grup B, D, E oraz G. Ci, którzy wybiorą do naszych sąsiadów będą mogli zobaczyć, jak Chorwacja gra przeciwko Nigerii (16 czerwca o godz. 21), Serbia przeciw Szwajcarii (22 czerwca o godz. 20), Hiszpania przeciwko Maroko (25 czerwca o godz. 20) oraz Anglia przeciw Belgii (28 czerwca o godz. 20).
       Jak kibice z Elbląga i okolic mogą dostać się na te rozgrywki? 
       W styczniu Przewozy Regionalne, razem z Kaliningradzkim Oddziałem Kolei Rosyjskich RŻD, uruchomiły pilotażowe połączenie Kaliningrad – Gdynia – Kaliningrad, z przesiadką w Braniewie. Przejazdy na tej relacji miały sprawdzić efekty przegotowań, m. in. obsługę pociągów, rozkład jazdy oraz czynności z przekraczaniem granicy Polski i strefy Schengen jednocześnie. W Braniewie, gdzie była zorganizowana przesiadka między pociągami RŻD oraz Przewozów Regionalnych, odbywała się odprawa celna oraz kontrola paszportowa. Za granicą, po stronie Rosji, procedury przeprowadzono na pokładzie pociągu.
       - Jesteśmy zadowoleni z przejazdów, wszystko przebiegło zgodnie z planem. Od strony rosyjskiej przyjęliśmy 130 pasażerów, co pokazuje, że połączenia spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem – pisze Dominik Lebda, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych. - Obecnie, wspólnie z Kaliningradzkim Oddziałem RŻD, prowadzimy dalsze rozmowy na temat ewentualnej przyszłości połączeń. Kwestia uruchomienia jakichkolwiek stałych połączeń w danej relacji wymaga też m.in. ustaleń aspektów finansowych pomiędzy przewoźnikiem, czyli Przewozami Regionalnymi, a organizatorem regionalnego transportu kolejowego na terenie danego województwa, czyli w tym przypadku z województwem pomorskim i województwem warmińsko- mazurskim – tłumaczy.
       Dodatkowych połączeń międzynarodowych, z Elbląga do Kaliningradu, nie przewiduje elbląski PKS. Zainteresowani muszą zatem szukać przejazdów u prywatnych przewoźników.  Z Elbląga do Kaliningadu kursują m.in. autobusy kaliningradzkiej firmy, które odjeżdżają z dworca PKS kilka razy dziennie. 
       Zainteresowanie polskich kibiców biletami na Mundial jest bardzo wysokie. Do FIFA zgłosiło się 5 milionów chętnych, z czego aż 128 tysięcy wniosków wysłano z Polski - to szósty wynik na świecie. Wiadomo już, że wielbiciele piłki nożnej do Rosji wjadą bez wiz.
Magdalena Jaworska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama