Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydent zdziwiony zarzutami Grupy Energa (Śladem publikacji)

 
Elbląg, Prezydent zdziwiony zarzutami Grupy Energa (Śladem publikacji) (fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)
Rek

Po publikacji artykułu „Z rozmów o cieple wieje chłodem” otrzymaliśmy pismo od Joanny Urbaniak, rzecznik prasowego prezydenta Elbląga. Odnosi się w nim do zarzutów Grupy Energa w sprawie przebiegu negocjacji dotyczących nowej umowy na dostawę ciepła dla miasta.

„Ze zdziwieniem przeczytaliśmy zarzuty rzecznika prasowego Grupy ENERGA Adama Kasprzyka, dotyczące rzekomego opóźniania przez władze miasta trwających negocjacji pomiędzy właścicielami Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. (dalej: EPEC), a ENERGA Kogeneracja Sp. z o.o. w sprawie wieloletniej umowy na dostawę ciepła. Zarzuty te są całkowicie bezpodstawne i nie mają pokrycia w rzeczywistości.
     W ostatnich miesiącach odbyło się w tym temacie kilka spotkań.  Ostatnie z nich miało miejsce 8 września br. Niestety pomimo wcześniejszych ustaleń w spotkaniu tym nie brał udziału Zarząd ENERGA Wytwarzanie. Stronę reprezentował Prezes Zarządu ENERGA Kogeneracja. Niemożliwe więc było podjęcie wiążących ustaleń dot. treści wieloletniej umowy na dostawę ciepła na szczeblu właścicielskim. Naszą propozycję zakresu umowy i zapisów, które powinny być poddane renegocjacji przekazaliśmy również na piśmie.
     Równolegle z prowadzoną korespondencją pisemną od drugiej połowy października br. trwają także próby umówienia spotkania, z udziałem Prezydenta i Zarządu EPEC z Zarządem spółki ENERGA SA. Niestety pomimo podejmowanych przez nas wielokrotnych prób umówienia spotkania do dnia dzisiejszego nie udało się ustalić jego terminu. Tym bardziej więc dziwią zarzuty, że to z naszej strony opóźniane są rozmowy negocjacyjne i brak jest chęci porozumienia się w tej jakże ważnej dla naszego miasta kwestii. Jak wielokrotnie podkreślał Prezydent Witold Wróblewski otwarty jest na rozmowy, których celem jest zabezpieczenie interesów mieszkańców i zapewnienie ciepła dla miasta po akceptowalnej społecznie cenie. Liczymy więc, że Zarząd spółki ENERGA znajdzie czas i ustali termin na kontynuowanie podjętych rozmów.
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Panie prezydencie ooleej Pan tych z Energi. To jest państwo w państwie. Postawić lokalne kotłownie gazowe, nie będzie strat przesyłowych, będzie taniej niż jest teraz. Niepotrzebna nasza elektrociepłownia, niepotrzebny EPEC. I wszystko w temacie. Są miasta w Polsce gdzie energia z gazu jest tańsza ni ta w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 23
  moher(2017-11-27)
 • Komu powinno bardziej zależeć na dostawie ciepła dla mieszkańców, prezydentowi czy firmie ENERGA? Jeśli gospodarzowi miasta, to p. Wróblewski spotkania i to z pana inicjatywy muszą się odbywać - nie kilka ale kilkanaście razy - aż do osiągnięcia porozumienia i podpisania umowy, czy to takie trudne? Elbląg zasługuje na szybkie i dobre decyzje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19 13
  wist(2017-11-27)
 • Decyzje są szybkie a fochy Energii olać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 11
  (2017-11-27)
 • Sadzę, że W. Wróblewski i UM kłamią w tej sprawie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  26 18
  poinformowany(2017-11-27)
 • przestańcie biadolić, ceny za ciepło nie sa jeszcze takie wysokie, są miasta gdzie więcej sie płaci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 23
  mieszkaniecZBK(2017-11-27)
 • @mieszkaniecZBK - przykłady?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 1
  (2017-11-27)
 • UM kłamie, w obliczu krytyki ze strony mieszkańców broni się w bardzo kiepskim stylu. Niech prezydent podejmie w końcu decyzję, jakąkolwiek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 11
  Zibi(2017-11-27)
 • Słaba, nieudolna obrona postkomucha Wróblewskiego. Jak go wybierzemy, to za kilkanascie meisiecy zastaną nas zimne grzejniki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 11
  Jakokomisjapanuzabraniam(2017-11-27)
 • czekam na pocałunek smierci jurka wcisły dla tow wroblesskiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 4
  mamakaroliny(2017-11-27)
 • Hahaha postawili blok za ponad 200 mln zł, i nie wypalił. Następna modernizacja za 150 mln zł ? jakie szanse że wypali ? Małe. I to wszystko wrzucą w taryfę. A ile tam spółek, spółeczek ? No to przecież tę nadzwyczajną kastę trzeba utrzymywać. Czy ktoś zrobi z tą energetyką porządek?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 3
  hamulcowy(2017-11-27)
 • Ja głosuję w przyszłych wyborach na Ruch 11 Listopada Mariana Kowalskiego. Dość cackania się ze zdrajcami Polski!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 15
  (2017-11-27)
 • Rydzyka też chcą zniszczyć w Toruniu bo chce podłączyć miasto do geotermalne. Nie na rękę to francuskiej firmie ciepłowniczej!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 16
  (2017-11-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
Naszywka HERB ELBLĄGA
Naszywka GODŁO
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA