UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Droga Marysiu! Zgadzając się w całości z tezami Twojego wystąpienia, jednak nie do końca rozumiem, dlaczego lista instytucji kultury Elbląga jest taka skromna. Wprawdzie Centrum spotkań Europejskich "Światowid" oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka są instytucjami marszałkowskimi, ale działają w Elblągu i przede wszystkim dla elblążan. Sąsiada, co w jednym stoi domu", tj. "Światowida" bronić nie będę, ponieważ sam się obroni (i jak sądzę robi to), ale Teatru Sewruka bronić będę. O roli elbląskiej sceny najlepiej świadczy frekwencja na spektaklach i opinie bywalców. Dlatego też upominam się o pamiętanie o nas i naszej roli w mieście (i regionie). A jest jeszcze MDK, o którym nie wolno zapominać. Wiem, że rzecz idzie o pieniądze, a tych w kulturze nigdy nie było za wiele, dlatego też chwała Tym, którzy o nie dla kultury zabiegają. Tych, którzy nie rozumieją, że Kultura przez duże "K" wymaga dużych nakładów, raczej nie przekonasz. To są malkontenci, którzy do Muzeum, Biblioteki, Teatru zaglądają z rzadka, a być może wcale. Ci, którzy rozumieją te potrzeby, doskonale zrozumieją też intencje. Pozdrawiam. Janusz Salmonowicz. Teatr im. Aleksandra Sewruka.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    1
    JanuszSalmonowicz(2016-12-11)
  • @JanuszSalmonowicz - Janusz, moje uwielbienie dla Teatru jest ogromne, Światowid też jest doskonały. Miałam na myśli po prostu miejskie instytucje, tj. finansowane przez lokalny samorząd. Dorzuciłabym jeszcze i Chór Cantata - rewelacyjny, i Młodzieżowy Dom Kultury ze wszystkim, co robi. Lubię w naszym mieście to, że większość ludzi naprawdę angażuje się w kulturę i to, co się w niej i dla niej robi. Mieszkam tu z wyboru i widzę ogromny potencjał naszego miasta. Turystyczny, historyczny, kulturowy a nawet gospodarczy. Można wiele osiągnąć, najwięcej wspólnie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    4
    MariaKasprzycka(2016-12-11)
Reklama