UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Do biegu, gotowi, start! Czyli nowa inwestycja Nad Jarem

 
Elbląg, Podczas otwarcia zorganizowano bieg sztafetowy
Podczas otwarcia zorganizowano bieg sztafetowy (fot. Michał Skroboszewski)

Dzisiaj (19 czerwca) na terenie Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Korczaka został uroczyście otwarty kompleks sportowy, sfinansowany z budżetu obywatelskiego. Za tym pomysłem w ubiegłym roku zagłosowało ponad 600 osób.

- Jestem związana z tą szkołą, ponieważ uczęszcza tutaj moja córka. Poza tym jako były sportowiec i osoba aktywna dostrzegłam, że przydałyby się tutaj zmiany. Bieżnia, która była tu dotychczas wymagała modernizacji, a w związku z tym, że był pomysł, możliwości i projekt obywatelski to można było z niego skorzystać – mówi Małgorzata Dubnowska-Borczak, która zgłosiła tę inwestycję do zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. - Później w pomoc zaangażowali się nauczyciele oraz była dyrekcja szkoły, która wypromowała ten pomysł wśród rodziców i mieszkańców. Wszyscy mieli w tym swój udział, większy lub mniejszy, zwłaszcza osoby, które lubią sport i korzystały już wcześniej z tego obiektu. I tak wspólnymi siłami mamy dzisiaj ładną bieżnię. Możliwe, że to nie był mój ostatni wniosek i zacznę coś jeszcze działać w tym kierunku. Pomysły jakieś mam, ale pozostawię to jeszcze w tajemnicy – dodała.

  Elbląg, Uroczystego otwarcia bieżni dokonali: Małgorzata Dubnowska-Borczak, prezydent Witold Wróblewski, radni Hanna Lewandowska i Ryszard Klim, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Bogusław Milusz oraz uczennica Nikola Murawska
Uroczystego otwarcia bieżni dokonali: Małgorzata Dubnowska-Borczak, prezydent Witold Wróblewski, radni Hanna Lewandowska i Ryszard Klim, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Bogusław Milusz oraz uczennica Nikola Murawska (fot. MS)


       Za ponad 360 tysięcy złotych przy Zespole Szkół nr 1 powstała trzytorowa bieżnia o długości 200 m wraz z przedłużonym odcinkiem do biegów na 60 m i skocznią w dal. Teren został także oświetlony i odwodniony.
       - Cieszymy się, że dzisiaj bieżnia będzie uroczyście przyjęta do użytku przez społeczność Zespołu Szkół nr 1 jak i mieszkańców miasta Elbląga – mówił dyrektor szkoły Bogusław Milusz. 
       - Zawsze podkreślam, że budżet obywatelski to inicjatywa, która pozwala mieszkańcom proponować tematy, które są potrzebne, a ja - wspólnie z Radą Miejską - zabezpieczamy stronę finansową jak i techniczną tego przedsięwzięcia. Chcę pogratulować i podziękować wnioskodawczyni tego pomysłu, który jak widać po minach dzieci został przyjęty bardzo dobrze. Na ręce pana dyrektora chcę przekazać trzy stopnie startowe oraz piłki, które z pewnością przydadzą się do tego, aby uprawiać sport. Życzę wszystkim dużo frajdy z korzystania z tego obiektu - mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
       Uroczystemu otwarciu towarzyszył występ szkolnych mażoretek oraz sztafeta, którą strzałem z pistoletu wystartował prezydent Elbląga.
      

Agnieszka Pawowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama