Sobota 23-02-2019, imieniny Polikarpa, Romy
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na Sadowej wiele się zmieni

 
Elbląg, Na Sadowej wiele się zmieni
Na skrzyżowaniu ul. Sadowej z Grunwaldzką ma być zamontowana sygnalizacja świetlna (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Budowa nowego osiedla mieszkaniowego przy ul. Sadowej wymusi zmiany w układzie drogowym w tej części miasta. Za większość z nich zapłaci deweloper. Powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach Grunwaldzka-Sadowa i Grunwaldzka-Komeńskiego, dodatkowy dojazd do osiedla, wyremontowana też zostanie sama Sadowa.

Nowe osiedle (powstaje tutaj 5 budynków z 370 mieszkaniami) przyczyni się do zwiększenia ruchu samochodowego w tej części miasta. By ułatwić życie mieszkańcom, samorząd porozumiał się z deweloperem – El Invest Development - w sprawie dodatkowych inwestycji, które mają udrożnić ruch i zapewnić bezpieczeństwo pieszym.
     - Staramy się włączać inwestorów, którzy realizują swoje przedsięwzięcia w naszym mieście, w nasze komunalne połączenia i układy komunikacyjne. Chciałbym podziękować inwestorowi za konstruktywne podejście do tematu – mówił dziś Witold Wróblewski, prezydent Elbląga na uroczystym podpisaniu umowy dotyczącej inwestycji w rejonie ul. Sadowej.
     Deweloper ze swoich środków zrealizuje cztery inwestycje. Najszybciej – do końca listopada tego roku – powstanie nowa droga dojazdowa do budowanego właśnie osiedla od strony ul. Komeńskiego. Do końca sierpnia 2019 roku na skrzyżowaniach Grunwaldzka – Sadowa i Grunwaldzka – Komeńskiego zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna. Według zapewnień urzędników nowe światła mają być zsynchronizowane z już istniejącymi.
     - Ulica Grunwaldzka jest drogą wojewódzką, bardzo ruchliwą. Myślę, że zbudowanie sygnalizacji poprawi bezpieczeństwo pieszych podczas przejścia przez ulicę – wyjaśniał Witold Wróblewski. 

  Deweloper Włodzimierz Powązka i prezydent Witold Wróblewski (fot. Michał Skroboszewski)
Deweloper Włodzimierz Powązka i prezydent Witold Wróblewski (fot. Michał Skroboszewski)


     Kolejne inwestycje deweloper zrealizuje po wybudowaniu osiedla. Na odcinku ul. Sadowej, od al. Grunwaldzkiej do ul. Willowej, zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa. Przebudowany zostanie także chodnik, ale tylko po stronie osiedla.
     Z kolei miasto na swój koszt położy nowy asfalt na ul. Sadowej (odcinek od ul. Willowej do ul. Kochanowskiego) oraz wyremontuje pozostała część chodnika (od strony szkoły na odcinku ul. Kochanowskiego – al. Grunwaldzka i po przeciwnej stronie na odcinku ul. Kochanowskiego – ul. Willowa). Remont ul. Sadowej przewidziano na rok 2021.
     Ile to wszystko będzie kosztować? Na razie nie wiadomo. Koszty poznamy po przygotowaniu dokumentacji, którą również sfinansuje deweloper.

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne