Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na Zatorzu powstanie hala sportowa

 
Elbląg, Na Zatorzu powstanie hala sportowa
Na Zatorzu powstanie w końcu hala sportowa (fot. Anna Dembińska)

To już koniec historii o poszukiwaniu wykonawcy, który wybuduje halę sportową na Zatorzu. Prezydent zdecydował o tym, by dołożyć różnicę pomiędzy ceną zaproponowaną przez gdańską firmę w przetargu a oczekiwaniami finansowymi ratusza, więc można ruszać z inwestycją.

Otwarcie ofert na budowę hali namiotowej przy Szkole Podstawowej nr 14 odbyło się 3 listopada ubiegłego roku. Firma, która jako jedyna złożyła ofertę, swoje usługi wyceniła na 738 tys. zł. Było to minimalnie więcej niż oczekiwania finansowe ratusza, który na tę inwestycję zamierzał przeznaczyć niecałe 707 tys. zł.
     Na szczęście, w budżecie miasta znalazły się brakujące 31 tys. zł i pod koniec roku ratusz zdecydował się podpisać umowę. Zgodnie z nią do 15 maja 2018 roku przy Szkole Podstawowej nr 14 powstanie „lekka hala namiotowo-łukowa wraz z instalacjami wewnętrznymi oraz łącznik z instalacjami wewnętrznymi pomiędzy zapleczem szatniowo-sanitarnym a projektowaną halą”. Konkretnie pod dachem znajdzie się 613 metrów kwadratowych poliuratunowego boiska. Hala ma być przystosowana do całorocznego użytkowania.
     To prawdopodobnie koniec sagi o budowie hali sportowej na Zatorzu. Przypomnijmy: na pomysł budowy hali sportowej na Zatorzu wpadli mieszkańcy i złożyli odpowiedni wniosek do Budżetu Obywatelskiego. Hala miała powstać przy Gimnazjum nr 7. Wniosek zatorzan wygrał głosowanie w Budżecie Obywatelskim i... zaczęły się schody. Dość napisać, że przetarg na budowę hali przy gimnazjum ujawnił gigantyczne rozbieżności pomiędzy oczekiwaniami ratusza a wyceną oferenta.
     Następnie weszła w życie reforma oświaty i budynek gimnazjum na Zatorzu postanowiono przekształcić w przedszkole. Na szczęście, z pomysłu budowy hali nie zrezygnowano, tylko postanowiono „przenieść” ją do Szkoły Podstawowej nr 14.
     Tuż przed końcem 2017 roku prezydent zdecydował się podpisać umowę na realizację hali z gdańską firmą Tenistal. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w następnym roku szkolnym uczniowie „czternastki” będą mieli lekcje wychowania fizycznego w bardziej komfortowych warunkach.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Clinex Stronger
Pieczątki Trodat
Żarówki LED