Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Serial o hali na Zatorzu zbliża się do finału?

 
Elbląg, Serial o hali na Zatorzu zbliża się do finału? Po sześciu latach od oddania Orlika do użytku to boisko przykryje namiotowa hala (fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)
Rek

Do 15 maja przyszłego roku ma powstać hala sportowa na Zatorzu. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na jej budowę. Przypomnijmy, że mieszkańcy czekają na tę inwestycję od dwóch lat, bo tyle czasu minęło od wygranej tego projektu w budżecie obywatelskim.

Kiedy ratusz ogłosił wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim na 2016 rok, nikt nie spodziewał się, że kwestia budowy hali sportowej przy Gimnazjum nr 7 będzie ciągnąć się miesiącami. Na projekt głosowało 3191 elblążan. W międzyczasie miała miejsce reforma edukacji, w wyniku której gimnazjum na Zatorzu zostanie wygaszone. W budynku szkoły przy ul. Lotniczej powstanie przedszkole, w związku z tym budowa hali w tym miejscu straciła rację bytu. Prezydent więc zdecydował, że powstanie ona przy Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Mielczarskiego. Właśnie ogłoszono przetarg na jej zaprojektowanie i wybudowanie w miejscu, gdzie dzisiaj istnieją boiska przyszkolnego Orlika. Powstanie tu „lekka hala namiotowo-łukowa wraz z instalacjami wewnętrznymi oraz łącznik z instalacjami wewnętrznymi pomiędzy zapleczem szatniowo-sanitarnym a projektowaną halą”. Wcześniej trzeba zdemontować istniejącego ogrodzenia boiska, usunąć w niezbędnym zakresie podziemne przewody instalacji elektroenergetycznej wraz z 4 lampami kolidującymi z planowaną inwestycją. Uzupełnieniem hali będzie zagospodarowanie terenu z elementami małej architektury.
     Na wykonane prace wykonawca udzieli minimum 36 miesięcznej gwarancji (maksymalnie 60 miesięcy). Przy wyborze najbardziej korzystnej oferty urzędnicy będą brać uwagę cenę (60 procent) i okres gwarancji (40 procent). O tym, czy znalazł się wykonawca i na ile wycenił swoje prace dowiemy się 31 października.
     Przypomnijmy, że w przetargu na halę, która miała powstać przy Gimnazjum nr 7 jedyna firma, która przedstawiła swoją ofertę wyceniła swoje usługi na 1,75 mln zł. A ratusz wtedy (w listopadzie 2016r.) chciał przeznaczyć na budowę 433 tys. zł.
     Warto zwrócić uwagę, że miasto chce, aby wykonawca otrzymał wynagrodzenie ryczałtowe. Oznacza to, że wykonawca otrzyma z góry ustalona kwotę, w ramach której musi przeprowadzić inwestycję. Wszelkie „niespodzianki”, które wyjdą w trakcie prac jak np. konieczność wykonania dodatkowych prac, nie będą generowały dodatkowych kosztów po stronie samorządu.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Pamiętajcie zatorzanie!. Idą wybory. Wiadukt i boisko bedą dla was. Licze na wasze głosy. .A tam was troche mieszka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 5
  Szpak(2017-10-19)
 • Zamiast boisk na świeżym powietrzu, balon? Też mi alternatywa. A przecież zdrowie jest najważniejsze p. Wróblewski. Miasta nie stać na "taniochę", czy pan o tym wie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 5
  wist(2017-10-19)
 • Powstał bubel hala sportowa ul. Browarna. Żadnej imprezy nie można zrobić by hala zarabiała bo brak jest miejsc dla widowni. Mecze bez publiczności tego się doczekaliśmy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 3
  Kibice (2017-10-19)
 • Juz widzę las rak chętnych firm ..będzie powód by zgonic na brak chętnych wykonawców
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 3
  okidoki(2017-10-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy