Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Absolwenci PWSZ zdobywają pracę w Elblągu

 
Elbląg, Absolwenci PWSZ zdobywają pracę w Elblągu - W ciągu ostatniego roku uczelnia wydała ponad 500 dyplomów inżynierskich i licencjackich – mówił prof. Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ (fot. Anna Dembińska)
Rek

Mówił o tym dzisiaj rektor uczelni prof. Zbigniew Walczyk podczas inauguracji nowego roku akademickiego. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa ciągle się rozwija i jest otwarta na nowych studentów, o czym świadczy choćby fakt, że w tym roku utworzono dwa nowe kierunki. Zobacz zdjęcia.

- W ciągu ostatniego roku uczelnia wydała ponad 500 dyplomów inżynierskich i licencjackich – mówił prof. Zbigniew Walczyk. - Idąc za potrzebami rynku pracy PWSZ w Elblągu otworzyła dwa nowe kierunki pedagogikę specjalną i inżynierię środowiska. Od tego roku prowadzimy 11 kierunków kształcenia. Kształceniem objęliśmy wszystkie grupy wiekowe, od najmłodszych po najstarszych. Współpracujemy z wieloma renomowanymi uczelniami, jak choćby Uniwersytet Warszawski czy Szkoła Główna Handlowa – informował rektor. - Do tego ciągle współpracujemy z Urzędem Miejskim i Urzędem Pracy. Nasi absolwenci znajdują pracę w Elblągu.
     PWSZ stawia na praktyczne kształcenie, dlatego coraz ważniejszą rolę na uczelni będą odgrywały zawodowe praktyki. Elbląska uczelnia razem z innymi PWSZ-tkami w kraju

  Inauguracja roku akademickiego odbyła się w auli PWSZ przy al. Grunwaldzkiej (fot. AD) Inauguracja roku akademickiego odbyła się w auli PWSZ przy al. Grunwaldzkiej (fot. AD)

pozyskała ponad 130 milionów złotych na sfinansowanie takiego programu. Zgodnie z nim studenci będą nie tylko zdobywać zawodowe doświadczenie, ale także za swoją pracę otrzymywać wynagrodzenie – nawet 3000 złotych na miesiąc na praktykach krajowych i 9500 złotych na praktykach zagranicznych. Program ma ruszyć już w październiku.
     W dzisiejszej immartykulacji na PWSZ wzięli udział przedstawiciele studentów pierwszego roku z wszystkich jedenastu kierunków. Wśród nich Natalia, która wybrała PWSZ głównie z racji tego, że mieszka w Elblągu. – Po ukończeniu studiów licencjackich zamierzam wyjechać, prawdopodobnie do Gdańska, żeby tam zrobić magisterkę. Czy tu wrócę, nie wiem. Czas pokaże – stwierdziła.

nd
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Samochody używane HADM Gramatowski
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!