UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Akademia Dziecięca przy PWSZ zainaugurowała program "Uniwersytet młodego odkrywcy"

25 lutego w elbląskiej PWSZ odbyła się Inauguracja projektu, którego celem jest popularyzacja nauki oraz badań naukowych i ich zastosowań wśród dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. W ramach inauguracyjnego zjazdu mali studenci uczestniczyli we wspólnym wykładzie dr Lidii Nawrockiej pt. „W poszukiwaniu Wielkiej Piątki” oraz wzięli udział w warsztatach pt. „Czy kynoterapia jest potrzebna? mgr Joanny Kijowskiej-Lasek oraz „Magia fizyki”, które poprowadził dr inż. Stanisław Kwitnewski.

Do konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego we wrześniu 2016 roku wpłynęło ponad 200 wniosków z całego kraju, ostatecznie dofinansowaniem objętych zostało 65 projektów, wśród nich Akademia Dziecięca, która w naszej Uczelni funkcjonuje już od 2011 roku i rokrocznie kształci coraz większą liczbę młodych naukowców. Obecnie trwa VII jej edycja, w ramach której indeksy odebrało aż 112 żądnych wiedzy i przygód małych studentów. Wśród uczestników są dzieci z Elbląga oraz ościennych gmin wiejskich odległych od Elbląga nawet o 100 km.
       Program Uniwersytet Młodego Odkrywcy to pierwsza inicjatywa realizowana w ramach Społecznej Odpowiedzialności Nauki wyrażonej w tzw. strategii Gowina na rzecz nauki i szkolnictwa wyższego. Jednym z trzech głównych założeń strategii jest popularyzacja dokonań polskich naukowców wśród różnych grup społecznych (od juniorów do seniorów), a także dotarcie z atrakcyjną formą edukacji do obszarów wykluczonych.
      
       Uniwersytet Młodego Odkrywcy (UMO) ma na celu:
       - rozbudzanie ciekawości poznawczej uczestników;
       - stymulowanie intelektualnego, aksjologicznego i społecznego rozwoju młodego pokolenia;
       - inspirowanie do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji;
       - propagowanie kultury innowacyjności;
       - zapoznanie ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości;
       - integrację lokalnej społeczności wokół ośrodków akademickich – przez stworzenie warunków do prowadzenia zorganizowanych, pozaszkolnych zajęć edukacyjnych, badawczych lub popularyzatorskich przez jednostki naukowe lub podmioty działające na rzecz nauki, a także do wsparcia działalności i podwyższenia jakości już prowadzonych zajęć.
      
       Ministerialny projekt realizowany będzie przez Akademię Dziecięcą PWSZ w Elblągu w semestrze letnim roku akademickiego 2016/2017. Cykl zajęć odbywać się będzie w salach i laboratoriach badawczych pod okiem najlepszych wykładowców PWSZ w Elblągu.
       Zapisy na VIII edycję Akademii Dziecięcej rozpoczną się już w maju.
      
                                                          ----------------- materiał płatny --------------------
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl