Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Atrakcyjny kredyt studencki

Do 15 listopada studenci mogą składać wnioski o kredyt studencki, który współfinansuje państwo. Tanie kredyty z dopłatami do oprocentowania pochodzą ze środków Funduszu Pożyczek i Kredytów Studenckich Banku Gospodarstwa Krajowego. Raty kredytu wynoszą 600 i 400 zł netto miesięcznie. Spłata rat kredytu rozpoczyna się 2 lata po ukończeniu studiów a roczne odsetki to tylko 2,4 proc. - pozostałe spłaca Fundusz.

O kredyty z dopłatami do oprocentowania mogą starać się studenci uczelni publicznych i niepublicznych na wszystkich rodzajach studiów, którzy rozpoczęli naukę przed ukończeniem 25 roku życia. Wnioski przyjmowane są do 15 listopada w wybranym przez studenta banku. Można składać tylko jeden wniosek, do jednego banku spośród tych, które podpisały z BGK umowę współpracy. Są to: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A., Kredyt Bank S.A., Bank Gospodarki Żywnościowej S.A., Bank Polska Kasa Opieki S.A., Bank Zachodni WBK S.A., Bank Polskiej Spółdzielczości S.A., Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A.
     W przypadku, gdy bank uzna, że student nie posiada wystarczającego zabezpieczenia kredytu, można złożyć drugi wniosek w innym banku do 28 lutego 2008 r.
     Do wniosku należy dołączyć następujące dokumenty: potwierdzenie dochodów rodziny studenta, zaświadczenie szkoły wyższej stwierdzające, że wnioskodawca jest studentem, dokumenty wymagane przez bank dla celów oceny zdolności kredytowej i zabezpieczenia spłat kredytu. Pierwszeństwo w otrzymaniu kredytu mają studenci o niskich dochodach na osobę w rodzinie.
     Bank Gospodarstwa Krajowego może poręczać najuboższym studentom 70 proc. kwoty kredytu oraz 100 proc. kwoty kredytu w przypadku studentów będących sierotami lub wychowankami domów dziecka. Formalności związane z uzyskaniem poręczenia kredytu przez BGK załatwiane są bezpośrednio w banku kredytującym (oprócz Banku Zachodniego WBK S.A.).
     Student może dostać kredyt na cały okres studiów. O kredyt stara się tylko raz. Warunkiem kontynuowania wypłat w kolejnych semestrach jest przedłożenie bankowi kredytującemu zaświadczenia potwierdzającego, że kredytobiorca jest studentem, w terminie do 31 marca i 31 października. W przypadku samodzielnego przerwania nauki lub wyrzucenia ze studiów kredyt trzeba zacząć spłacać już po miesiącu od terminu dostarczenia zaświadczenia.
     Bank zaprzestaje wypłacania rat kredytu, jeśli student: nie zaliczył semestru, nie przedstawił w terminie bankowi zaświadczenia potwierdzającego, że jest studentem, lub został zawieszony w prawach studenta. Wpłaty mogą być wznowione po uregulowaniu tych kwestii.
     Kredyt może zostać w 20 proc. umorzony, gdy student znajdzie się w grupie 5 proc. najlepszych absolwentów własnej uczelni. Potrzebne będzie wtedy zaświadczenie dziekana wydziału lub dyrektora instytutu. Kredyt może być umorzony także osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej lub w przypadku trwałej utraty zdolności do spłaty zobowiązań (niepełnosprawność). Wnioski należy składać do Komisji do Spraw Pożyczek i Kredytów Studenckich w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
     Szczegóły dotyczące kredytu studenckiego z dopłatami do oprocentowania na stronie http://www.bgk.com.pl/fundusze/fpkis/
MB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Mam gdzies ten kredyt... Powinni dac stypendium socjalne, tak jak to bylo w zeszlym roku... JEGO BRAK UWAZAM ZA SKANDAL! Chcecie zeby bylo tak dalej? Glosujcie na PiS...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  obiektywny(2007-10-15)
 • A ja uważam, że taki kredyt może okazać się ratunkiem dla wielu osób. Tak było w moim przypadku. Studia (UMK) kończyłam w 2000 roku, a mój trzeci rok studiów był pierwszym, kiedy kredyty dla studentów zostały wprowadzone. Gdybym wtedy nie miała możliwości skorzystać z kredytu, nie wiem, czy w ogóle kontynuowałabym naukę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Domalka(2007-10-15)
 • stypendium socjalne! dla kogo? chyba dla tych co jeżdzą samochodami i potrafią kantować. Dla osób, które mają niskie dochody i pracują uczciwie to tego stypendium nie ma. Dlatego nie wiem co PiS ma do tego - chyba że popiera taką "działalność". Kredyt sudencki jest ok, tylko ma jedną wade trzeba go spłacić :-))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-10-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem