Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

e-Uczelnia w EUH-E

Elbląg, e-Uczelnia w EUH-E fot. Anna Dembińska
Rek

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna odniosła kolejny sukces w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Dzięki dotacjom w październiku oddaliśmy do dyspozycji naszych studentów obiekt dydaktyczny o łącznej powierzchni 1500m2, a teraz rozpoczynamy realizację kolejnej inwestycji - mówi Henryk Fall, Kanclerz uczelni.

EUH-E otrzyma dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na zakup sprzętu i oprogramowania informatycznego w ramach projektu: „e-Uczelnia w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno -Ekonomicznej w Elblągu”. Wartość projektu to ok. 800 000 zł, z czego 50% to dotacja unijna. Stosowna umowa podpisana została w ubiegłym tygodniu pomiędzy Województwem Warmińsko-Mazurskim a Elbląską Uczelnią Humanistyczno-Ekonomiczną. Nowy projekt realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013.
     - Udostępnienie wysokiej jakości usług cyfrowych przyczyni się m.in. do zwiększenia atrakcyjności oferty edukacyjnej, oraz jakości kształcenia. Dzięki realizacji inwestycji poprawie ulegną warunki działalności uczelni, co - jestem przekonany - przełoży się na wzrost zadowolenia naszych studentów, a w dalszej perspektywie wzrost poziomu kształcenia o dostosowanie oferty do wymagań zainteresowanych i rynku pracy. Mieszkańcy regionu i studenci otrzymają również możliwość skorzystania ze skatalogowanych cyfrowo zasobów bibliotecznych EUH-E - mówi Henryk Fall.
     Uczelnia wdroży również program USOS (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Jest to system informatyczny służący do zarządzania tokiem studiów w szkole wyższej. USOSweb umożliwia m.in. zdalne załatwianie spraw związanych z tokiem studiów, w których w tradycyjnej formie musiały pośredniczyć dziekanaty oraz inne instytucje lub osoby pośredniczące, co pozwala na użycie względem serwisu określenia wirtualny dziekanat. USOSweb udostępnia studentom m.in. plan zajęć, przegląd ocen i zaliczeń, zapisy na zajęcia i egzaminy, składanie podań, informacje o płatnościach i stypendiach, komunikację z uczestnikami tych samych zajęć i prowadzącymi. Nauczycielom akademickim serwis umożliwia m.in. obsługę wyników przeprowadzanych sprawdzianów, wystawianie ocen i zaliczeń, wypełnianie protokołów do zajęć, wysyłanie wiadomości do uczestników zajęć.
     Ponadto zainstalowany zostanie zestaw platformy z aplikacją oraz wolnostojący panel dotykowy, z których będą w szczególności korzystać studenci i kandydaci na studia.
     - Działania te bardzo nas cieszą i mobilizują do dalszych, jeszcze większych starań o poziom nauczania i warunki studiowania w EUH-E - mówi mgr Henryk Fall.

OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Trodat
Plecaki i tornistry
Kalendarz Książkowy z Grawerem