Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Otwarcie wiaduktu z prezydentem Otwarcie wiaduktu z prezydentem

Indywidualny tok studiów

Co należy zrobić, aby ubiegać się o indywidualny tok studiów?

Problem rozstrzyga rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 19 grudnia 2001 r. w sprawie warunków i trybu udzielania zezwoleń na indywidualny program lub tok nauki oraz organizacji indywidualnego programu lub toku nauki, który jest znowelizowaną wersją zarządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 kwietnia 1992 r. (Monitor Polski nr 13, poz. 92).
     Student, zwraca się do dziekana z podaniem o zezwolenie na indywidualny tok studiów, przedstawiając swoje propozycje zmiany programu studiów i ewentualne sugestie, co do osoby opiekuna. Podanie należy złożyć do końca maja poprzedzającego rok akademicki, w którym student chce podjąć naukę wg indywidualnego programu studiów. Kandydat na opiekuna naukowego, który w porozumieniu ze studentem opracowuje plan studiów indywidualnych wg ustaleń i przestawia do zatwierdzenia radzie wydziału. Zaopiniowany pozytywnie przez radę wydziału plan studiów przechowywany jest w aktach studenta w dziekanacie (oryginał) oraz kopie planu otrzymują: student, opiekun naukowy, dział nauczania i toku studiów. Jeżeli w czasie trwania studiów indywidualnych opiekun naukowy stwierdzi celowość zmiany ustalonego programu, może przedstawić nowy, poprawiony plan studiów. W przypadku zgody rady wydziału na zmianę planu studiów, realizacja zmienionego planu rozpoczyna się od nowego roku akademickiego. Rada wydziału określi warunki, jakie musi spełniać student ubiegający się o studiowanie według indywidualnego planu i programu studiów. Studia indywidualne mogą, przy zachowaniu postanowień regulaminu studiów polegać na: zmianie niektórych przedmiotów i bloków przedmiotowych obowiązującego planu studiów na inne, przewidziane na innym kierunku, specjalności, wydziale lub uczelni; zmianie form i struktury realizowanych przedmiotów w stosunku do obowiązujących planów studiów.
     Plan studiów indywidualnych ustala się jednorazowo na cały czas ich trwania i może być korygowany nie częściej niż raz w roku.

RN
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem