Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowy rok akademicki, nowe kierunki

Elbląg, Nowy rok akademicki, nowe kierunki
Jacek Perliński, prodziekan wydziału nauk o zdrowiu i Henryk Fall, kanclerz EUH-E podczas spotkania z dziennikarzami. (fot. OK)

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w nowy rok akademicki wchodzi z rozmachem. Szkoła uruchomiła nowy kierunek studiów pierwszego stopnia na wydziale nauk o zdrowiu - zdrowie publiczne, oraz nową specjalność na wydziale pedagogiki - edukacja wczesnoszkolna. Zakończył się także remont dawnych pomieszczeń magazynowych, od października studenci kształcić się będą w nowoczesnych aulach i w wyposażonych w specjalistyczny sprzęt laboratoriach.

Wczoraj (8 września) Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna rozpoczęła nabór na nowy kierunek studiów pierwszego stopnia - zdrowie publiczne.
     - Rekrutację rozpoczynamy dość późno - przyznaje Jacek Perliński, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu. - Ale przedłużymy ją. Studenci rozpoczną naukę na nowym kierunku w drugiej połowie października.
     Zdrowie publiczne to długo wyczekiwany kierunek, odpowiadający rosnącemu zapotrzebowaniu na specjalistów świadczących profesjonalne usługi z zakresu opieki zdrowotnej, terapii i rehabilitacji. Jest to oferta dla osób, które chcą znaleźć pracę, lub już pracują, w zakładach opieki zdrowotnej, domach opieki społecznej i innych instytucjach związanych z ochroną zdrowia takich jak: NFZ, ZUS, ośrodki terapii zajęciowej a nawet fitness.
     Na nowym kierunku uruchomionych zostanie aż czternaście specjalności.
     - To w Polsce się nie zdarza - podkreśla prodziekan Perliński. - Uważamy, że mamy już na tyle silną kadrę, laboratoria, pracownie i sprzęt, aby taką ofertę przedstawić.
     Do wyboru studenci będą więc mieli takie specjalności, jak: ubezpieczenia zdrowotne; statystyka i informatyka medyczna; promocja zdrowia, odnowa biologiczna i rekreacja; menadżer zdrowia; bezpieczeństwo i higiena pracy w ochronie zdrowia; inspekcja sanitarna i epidemiologia; protetyka słuchu; higiena dentystyczna; technika ortopedyczna; optometria i optyka okularowa; elektroradiologia; terapia zajęciowa; przedstawiciel medyczny oraz medycyna estetyczna i pielęgnacja urody.
     Studia będą trwały 6 semestrów (3 lata), prowadzone będą w trybie stacjonarnym i zaocznym.
     Władze uczelni są przekonane, że nowa oferta spotka się ze sporym zainteresowaniem studentów. Ponieważ jak podkreśla Henryk Fall, kanclerz EUH-E, uczelnia odnotowała już wiele zapytań od potencjalnych studentów o to, kiedy taki kierunek powstanie.
     Wydział nauk o zdrowiu oferuje także studia na kierunkach: ratownictwo medyczne (studia pierwszego stopnia), fizjoterapia (studia pierwszego stopnia) oraz pielęgniarstwo (studia I i II stopnia).
     
     Darmowe studia dla pielęgniarek
     - Uzyskaliśmy środki unijne na kształcenie pielęgniarzy na studiach pomostowych - informuje Henryk Fall, kanclerz uczelni. - Oznacza to, że pielęgniarki, i pielęgniarze, mogą kształcić się u nas za darmo.
     Taką możliwość ma stu kandydatów. Oferta skierowana jest do absolwentów liceów medycznych. Studia kończą się uzyskaniem tytułu licencjata pielęgniarstwa. Pomostowe studia na tym kierunku prowadzone są przez EUH-E od 5 lat i zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, a uczelnia ma komplet studentów.
     
     Nowa jest też edukacja
     Od nowego roku akademickiego Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna oferuje studentom pedagogiki (studia I stopnia) nową specjalność - zintegrowaną edukację wczesnoszkolną i przedszkolną z terapią pedagogiczną. Absolwenci tej specjalności mogą pracować w przedszkolach i klasach I - III, są też przygotowani do prowadzenia zajęć z terapii pedagogicznej.
     
     Nowe sale, aule i laboratoria
     Na szeregi studentów EUH-E czekają też nowe pomieszczenia. Remont przyległego do uczelni skrzydła, w którym niegdyś znajdowały się magazyny wojskowe, dobiegł końca. Powstało tam pięć auli, trzy laboratoria medyczne, sala seminaryjna i sala ćwiczeniowa. Uczelnia czeka już tylko na wyposażenie, w tym na wysokospecjalistyczne sprzęt medyczny.
     - Pozwoli to uczelni na lepszą organizację dydaktyki, podniesie komfort nauki oraz ograniczy konieczność wynajmu sal na terenie miasta - wylicza korzyści Henryk Fall.
     Warto też dodać, że obecnie, dzięki adaptacji nowych pomieszczeń, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna jest w stanie pomieścić w swoim budynku 2 tysiące studentów jednocześnie.
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Nowy rok akademicki, nowe kierunki, brak studentów, wszystkie uczelnie to przeżywaja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  papko(2010-09-09)
 • Po Humanistyce to nawet ciężko zostać sprzątaczką.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Bipi(2010-09-10)
 • Bipi Jak sie jest imbecylem to zadna szkoła nie pomoze. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Prawdomowny(2010-09-10)
 • Łatwo oceniać, gdy się nie zna sytuacji. Szkoła jest naprawdę super, wykładowcy są ludzcy, nie jak na innych uczelniach. Powiem szczerze, że przeniosłam się z Gdańska do EUHE i to był dobry krok. Nie ma porównania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  już prawie mgr(2010-09-10)
 • Dobry krok ? To jak skończysz mgr to dobrym krokiem będzie przeniesienie się do Gdańska jeszcze raz na uczelnie bo okaże się że mgr z EUH to nic
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Rafal111(2010-09-10)
 • czyli nie ważne czy mgr. czy jeszcze nie, ważne gdzie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  niedoszły student(2010-09-10)
 • często spotykając studentów mam wrażenie że niektórzy nie nabywają tam edukacji, jak to jest? czy większość zależy od samego siebie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  niedoszły(2010-09-10)
 • najlepsza jest z tego optometria i optyka, chyba władze uczelni nie wiedzą o czym mówią i absolutnie nie znają tych specjalności ani koniecznych urządzeń do przeprowadzenia nauczania, nie wspminając o kadrze. Chyba ze nauka ma być nie dla wiedzy i umiejętności a wyłącznie dla papieru. optometrysta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-09-10)
 • Okropna "uczelnia".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Gola(2010-09-10)
 • Przykro mi, że w naszym społeczeństwie tyle zawiści i nienawiści, a najbardziej to się już chyba wypowiadają negatywnie osoby któe naszej uczelni nie widziały na oczy. Trzeba przyjść i zobaczyć a potem krytykować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  studentka EUH-E(2010-09-10)
 • gdyby jeszcze wstawili normalne zdjęcie promujące uczelnie. .. .z całym szacunkiem. .. takie nigdy nie zainteresuje potencjalnego studenta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-09-10)
 • OGROMNE GRATULACJE; ) JEDYNA UCZELNIA W ELBLAGU KTÓRA KSZTAŁCI NA KIERUNKACH MEDYCZNYCH a w dodatku można na niej się rozwijać, świetna kadra naukowa, wybitne postacie polskiej nauki, nowoczesny sprzęt, pomieszczenia czyste, wspaniała atmosfera; )). JEDYNA W ELBLAGU UCZELNIA KTÓRA PROWADZI STUDIA II STOPNIA; ) Wiele ciekawych do wyboru specjalności; ) Życzę dalszych sukcesów i progresu; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  GRATULACJE(2010-09-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szkło ozdobne 5
Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 2
AMK Meble łazienkowe 3