Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O etyce pielęgniarki i położnej w EUH-E

 
Elbląg, O etyce pielęgniarki i położnej w EUH-E
Rek

Rektor Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu prof. Zdzisław Dubiella i przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Elblągu mgr Halina Nowik zapraszają na wspólną konferencję naukowo – szkoleniową pt. „Etyka w pielęgniarstwie i położnictwie – wczoraj i dziś”. Konferencja odbędzie się 27 listopada o godz. 9:30 w siedzibie uczelni przy ul. Lotniczej 2, aula 07L.

Celem konferencji pt. „Etyka w pielęgniarstwie i położnictwie – wczoraj i dziś” jest przybliżenie pielęgniarkom i położnym zagadnień dotyczących etyki zawodowej, poruszenie istotnych spraw dotyczących zarówno odpowiedzialności w wykonywaniu zawodu, jak i przepisów prawnych regulujących wykonywanie praktyki pielęgniarki, położnej oraz wzajemnych relacji między pielęgniarkami, położnymi.
     Zawód pielęgniarki i położnej jest zawodem samodzielnym, dlatego istotne znaczenie ma znajomość aktów prawnych regulujących wykonywanie tejże praktyki. Odpowiedzialność zawodowa tych profesji w polskim prawie określona jest m.in. w Ustawie o samorządzie pielęgniarek i położnych, pośrednio wynika też z Ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej. Najważniejsze regulacje prawne mają odzwierciedlenie na gruncie Kodeksu Etyki Zawodowej Polskiej Pielęgniarki i Położnej.
     Zmiany, które dokonują się w polskim życiu politycznym, społecznym i ekonomicznym znajdują swój wyraz w zachowaniu i oczekiwaniach ludzi. Oczekiwania społeczeństwa wobec jakości świadczonych usług profilaktyczno-leczniczych stale rosną. Środki masowego przekazu nie zawsze obiektywnie i wiernie ukazują ciężką pracę pielęgniarek.
     W zawrotnym tempie naszego życia, wśród wielu trudności i przeszkód, czy współczesna pielęgniarka, położna powinna znaleźć czas na rozważania dotyczące etyki? Kodeks nie mówi, co należy zrobić w konkretnej sytuacji. Od pielęgniarek oczekuje się nie tylko poważnego i pogodnego spojrzenia na życie, ale też zinternalizowanych wartości i norm moralnych oraz poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie. Od pielęgniarek wymaga się przyjęcia i prezentowania specyficznej postawy zawodowej.
     Celem etyki zawodowej jest sprzyjanie dobremu wykonywaniu zawodu, wzbudzanie zaufania społecznego, wzmacnianie poczucia obowiązku.
     Po pracy często nasuwają się pielęgniarkom i położnym pytania: Czy postąpiłam dobrze? Czy zachowałam się właściwie? Czy w danej sytuacji powinnam się zachować inaczej?
     
     Program konferencji  

     9.00-09.30 - Rejestracja uczestników
     9.30-09.45 - mgr Halina Nowik - rozpoczęcie konferencji
     9.45-10.00 - Wystąpienia zaproszonych gości.
     10.00-10.30 - dr Grażyna Rogala - Pawelczyk - Etyka w zawodach pielęgniarki i położnej. Relikt przeszłości czy szansa na przyszłość?
 10.30-11.00 - dr Marek Olejniczak - Spełnienie zawodowe w pielęgniarstwie i położnictwie i jego determinanty moralne.
 11.00-11.30 -  dr n. med. Marzena Sobaczak - Etyka pielęgniarska przez pryzmat „Rachunku sumienia" Hanny Chrzanowskiej.
     11.30-12.00 – Przerwa kawowa – występ Zespołu „Szwagry”.
     12.00-12.30 - dr Agnieszka Kowalska - Odpowiedzialność cywilna pielęgniarki i położnej.
     12.30-13.00 - dr Grażyna Rogala - Pawelczyk - Wykroczenia zawodowe a zdarzenia medyczne na pielęgniarskich i położniczych stanowiskach pracy.
     13.00-13.30 - mgr Małgorzata Kilarska - Prowadzenie dokumentacji medycznej a bezpieczeństwo zawodowe pielęgniarek i położnych.
     13.30-14.00 - Dyskusja.
     14.00 - Zakończenie konferencji.
     
     Wstęp wolny.
Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna
RTV + SZAFA