UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Obcokrajowcy studiują w Elblągu

 
Elbląg, Obcokrajowcy studiują w Elblągu
fot. nadesłana

Wzorem lat ubiegłych również i w tym roku elbląska PWSZ-tka w swoich murach gości studentów z zagranicznych uczelni partnerskich. W obecnym roku akademickim z bogatej oferty kształcenia skorzysta łącznie 23 zagranicznych studentów z Firat University (Turcja), Recep Tayyip Erdogan University (Turcja), University of South Bohemia (Czechy), University of Castilla-La Mancha (Hiszpania) i Universidad de Oviedo (Hiszpania).

Obcokrajowcy przebywający w Instytucie Politechnicznym, Informatycznym, Pedagogiczno-Językowym i Ekonomicznym wezmą udział w zajęciach na kierunkach: pedagogika, filologia angielska, ekonomia oraz mechanika i budowa maszyn. Podczas swoich pierwszych dni pobytu w naszym mieście, studenci zwiedzili elbląską starówkę oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne.
     - Gdy dowiedziałam się , że jadę do Polski, to pierwsze co mnie przestraszyło, to wasza zimowa pogoda. Poczytałam o Polsce trochę w Internecie i jestem bardzo dobrze przygotowana - śmieje się Hatice, studentka Recep Tayyip Erdogan University z Turcji.
     - Wybrałam Polskę, ponieważ bardzo polecał mi ten kraj mój brat, który do Wrocławia przyjechał studiować 3 lata temu. Jest to mój pierwszy wyjazd zagraniczny, więc bałam się tego co nieznane. Na szczęście Polacy są przyjaźni i czuję się tu bardzo dobrze – mówi Adela, studentka University of Oviedo w Hiszpanii.
     - Polska jest pięknym krajem. Przyjechałem tu, ponieważ interesuje się słowiańską kulturą. Planuję jak najlepiej wykorzystać pobyt w tym kraju. Poza studiowaniem chcę zwiedzić jak najwięcej miejsc oraz poznać waszą historię – mówi Hasan z Recep Tayyip Erdogan University z Turcji.
PWSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Multikulti na całego a Polacy na zmywak!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 12
  (2018-10-02)
 • Głupiś jak cep
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 6
  (2018-10-02)
 • no to jestem ciekawy, kto z tych starych dziadów będzie wykładał w obcym języku, jak te dzieciaki się porozumieją z tzw "kadrą",
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 2
  ciekawy(2018-10-02)
 • po zajeciach zapraszamy do Mjazzgi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2018-10-02)
 • w niedzielę odbył się w Warszawie tzw. marsz dla bezpiecznej aborcji i zakończył się klęską organizacyjną! Aborcjoniści intensywnie reklamowali to wydarzenie przez ostatnie kilka tygodni. Okazało się, że w ich propagandowym przemarszu wzięło udział jedynie ok. 500 osób. W dużej części byli to prawdopodobnie inicjatorzy akcji oraz inne osoby powiązane z przemysłem aborcyjnym. Rozczarowania nie kryły feministki, które silnie promowały tę akcję:
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2018-10-03)
 • tfuuu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  trytytyyy(2018-10-04)
 • Przyjechałem tu, ponieważ interesuje się słowiańską kulturą. Planuję jak najlepiej wykorzystać pobyt w tym kraju. Poza studiowaniem chcę zwiedzić jak najwięcej miejsc oraz poznać waszą historię – mówi Hasan z Recep Tayyip Erdogan University z Turcji :D :D :D jakieś ciekawe strategiczne miejsce pod c-4 zawsze się trafi :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  trytytyyy(2018-10-04)
 • Ruch 11 Listopada wzywa wszystkie środowiska polityczne, autorytety moralne, a w szczególności dziennikarzy polskich do rozpoczęcia publicznej, ogólnonarodowej dyskusji na temat opuszczenia strefy Schengen i ewentualnie Unii Europejskiej w obliczu nasilających się tendencji antynarodowych, które zaowocowały głosowaniem przeciwko Węgrom 12 września br. w Parlamencie Europejskim.   Uważamy, że niszczenie pozycji państw narodowych w UE będzie się nasilało, co zagraża dalszemu istnieniu polskiego narodu i naszego państwa. W tej sytuacji konieczne jest podjęcie publicznej, ogólnonarodowej debaty o przyszłości Polski w UE.  
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 4
  (2018-10-04)
 • @ciekawy - głupiś
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  kat(2018-10-19)
Reklama