Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pierwsi absolwenci budownictwa

 
Elbląg, Pierwsi absolwenci budownictwa
Karol Adamski "bronił się" jako pierwszy (fot. PWSZ)

10 kwietnia w gmachu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu przy ul. Grunwaldzkiej 137 odbyła się obrona pierwszych dwunastu prac inżynierskich na kierunku Budownictwo w Instytucie Politechnicznym.

Jako pierwszy swoją pracę dyplomową pt.: „Projekt budowlany wybranych elementów hali o konstrukcji stalowej” obronił Karol Adamski. Opiekunem pracy dyplomowej studenta jest dr inż. Zenon Drabowicz. W skład komisji egzaminacyjnej weszli oprócz opiekuna: prof. dr hab. inż. Jarosław Przewłócki, prof. nadzw. dr hab. inż. Piotr Korzeniowski – recenzent oraz dyrektor Instytutu Politechnicznego doc. dr inż. Jarosław Niedojadło jako przewodniczący Komisji.
     - Pytań było wiele, przyznam że nie spodziewałem się aż takiej ilości - śmieje się Karol Adamski i dodaje - Na szczęście udało mi się dobrze na nie odpowiedzieć i otrzymać na koniec najwyższą ocenę.
     Karol Adamski w ciągu 3,5 – letnich studiów osiągał najlepsze wyniki w nauce wśród studentów kierunku Budownictwo i przez cały okres studiów otrzymywał stypendium naukowe elbląskiej PWSZ. Obowiązkową 12 tygodniową praktykę zawodową odbył w Biurze Projektowym Project-System w Elblągu.
     - Studia to niewątpliwie bardzo ciekawy epizod w moim życiu. Budownictwo okazało się strzałem w dziesiątkę, dziś mam pewność że jest to, to czym chciałbym się zajmować zawodowo. To świetny kierunek i czystym sumieniem polecam go wszystkim kandydatom na studia – mówi Adamski.
     Jak podkreśla absolwent, kolejnym krokiem w jego życiu będzie znalezienie pracy w firmie projektowej lub budowlanej, a od października kontynuacja nauki - czyli zaoczne studia magisterskie w Gdańsku.
     W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu na kierunku Budownictwo obecnie studiuje 345 przyszłych inżynierów. W ofercie kształcenia Instytutu Politechnicznego oprócz budownictwa są jeszcze dwa kierunki studiów: Mechanika i budowa maszyn (specjalność: technologia i eksploatacja maszyn, elektromechanika samochodowa) oraz Ochrona środowiska (specjalność: inżynieria ekologiczna).
     Aby zapewnić studentom jak najlepsze warunki studiowania na kierunkach technicznych Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu rozwija swoją ofertę edukacyjną o nowe specjalności kształcenia oraz unowocześnia zaplecze dydaktyczne.
     W lutym br. przy ul. Grunwaldzkiej został oddany do użytku zespół specjalistycznych laboratoriów wraz z salami audytoryjnymi, seminaryjnymi i wykładowymi. W obiekcie znajduje się dwanaście nowych laboratoriów m.in. monitoringu i ochrony środowiska, elektrotechnicznych, technologiczno-eksploatacyjnych oraz dziewięć nowych sal audytoryjnych, wykładowych i seminaryjnych, w tym duża sala audytoryjna na 320 osób. Ponadto w nowej części budynku powstały dwa specjalistyczne laboratoria dla studentów kierunku Budownictwo.
     
Justyna Kościuk, Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą PWSZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • W najnowszym Magazynie Elbląskim pięknie promują PWSZ, ciekawy artykuł o osiągnięciach i zdjęcie na okładce - jest się czym chwalić, gratulacje !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-11)
 • Gratuluję. A młodym ludziom, którzy stoją przed wyborem uczelni radzę wziąć pod uwagę własnie techniczne kierunki pod uwagę. Młody człowieku, dzęki Twojemu słusznemu wyborowi czeka Cię zdecydowanie ciekawsza i lepiej płatna życiowa kariera. Jeszcze raz gratuluję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dr PyK(2012-04-11)
 • Dla takich studentów warto inwestować w uczelnię i budować najnowocześniejsze laboratoria !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-11)
 • Tak, tak idźcie na studia a będziecie bezrobotni. Teraz nie potrzebni są wykształceni ludzie, a jeśli są potrzebni to najlepiej z 10 letnim doświadczeniem, czego po studiach nie można osiągnąć. Ta uczelnia sama nie chce zatrudnić swoich absolwentów. Żenada. .. po zawodówce na pewno dostaniecie pracę po PWSZ nie koniecznie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-11)
 • Już od dawna poziom wykształcenia nie gra roli, wszyscy szukają do pracy nie inżynierów budownictwa tylko fizycznych pracowników
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  konkog(2012-04-11)
 • Dla celerów w swojej dziedzinie zawsze znajdzie się praca zwłaszcza w kierunkach technicznych i to z odpowiednia gażą !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-11)
 • Gratulacje! Życzę powodzenia w dalszych planach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-11)
 • Wszystko pięknie, ślicznie. .. Ale może z 10% lub miejmy nadzieje aż 10% z tych ludzi będzie pracować w swoim zawodzie. Z tych 10 % może 20% za normalne pieniądze. Gratulacje. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dawid2240(2012-04-11)
 • Gratulacje!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  fdhgdgmjfh(2012-04-11)
 • Mogą tez swoją firmę założyć po jakimś czasie praktykowania w zawodzie !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-11)
 • dlaczego nie ma zaocznego inzyniera na mechanice?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  przeoczon(2012-04-11)
 • Inżynierowie pomóżcie naszym urzędnikom z Parku Technologicznego !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne