Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przyszłość w branży filmowej?

Elbląg, Przyszłość w branży filmowej?

W styczniu tego roku powstała Gdyńska Szkoła Filmowa – pierwsza taka w Północnej Polsce. 1 kwietnia GSF rozpoczyna rekrutację. 1 października zaczyna się pierwszy rok dwuletniego studium na Wydziale Reżysersko-Operatorskim. Aplikować do GSF mogą wszyscy, którzy ukończyli szkołę średnią, na pierwszy rok przyjętych zostanie 12 uczniów.

Gdyńska Szkoła Filmowa powstała z inicjatywy prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, Leszka Kopcia – dyrektora Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Roberta Glińskiego – rektora PWSFTViT w Łodzi i Jurka Radosa – pomysłodawcy i realizatora Pomorskich Warsztatów Filmowych.
     W materiale informacyjnym GSF czytamy:
„1 października tego roku pierwsza w Polsce Północnej szkoła filmowa rozpocznie ćwiczenia, seminaria i wykłady na trwającym dwa lata Wydziale Reżysersko-Operatorskim. Jeden semestr będzie obejmował 650 godzin zajęć. Podstawowym celem działalności GSF jest rzetelne, solidne i profesjonalne wykształcenie przyszłych twórców filmów fabularnych i dokumentalnych. Nauczanie przedmiotów kierunkowych będzie opierało się na zajęciach praktycznych. Niezbędne wykłady teoretyczne będą stanowiły punkt wyjścia do szeregu ćwiczeń, prób warsztatowych oraz realizacji scen i etiud filmowych.
     Zajęcia w niewielkich grupach umożliwią indywidualną pracę oraz bezpośredni, merytoryczny kontakt z wykładowcą. Każdy z dwunastu studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej zrealizuje dwa krótkie filmy: fabularny i dokumentalny.
     GSF jest projektem edukacyjnym, inspirowanym programami nauczania zawodów filmowych, popularnymi w edukacji filmowej w USA, Wielkiej Brytanii, Danii i Norwegii. Program nauczania GSF będzie obejmował m.in.: reżyserię filmu fabularnego, reżyserię filmu dokumentalnego, sztukę operatorską, scenariopisarstwo, montaż filmu fabularnego oraz filmu dokumentalnego, dźwięk i muzykę w filmie, fotografikę, historię i estetykę filmu fabularnego oraz filmu dokumentalnego.
     Autorem programu nauczania GSF jest Robert Gliński. Ćwiczenia i zajęcia praktyczne, wykłady, seminaria, opiekę artystyczną oraz indywidualne konsultacje będą realizowali doświadczeni wykładowcy i twórcy filmowi, m.in.: Mirosław Bork, Sławomir Fabicki, Milenia Fiedler, Robert Gliński, Paweł Huelle, Andrzej Jaroszewicz, Krzysztof Kornacki, Rafał Listopad, Grzegorz Łoszewski, Paweł Łoziński, Kamil Przełęcki, Mirosław Przylipiak, Sławomir Pultyn i Andrzej Titkow.
     Gdyńska Szkoła Filmowa jest projektem edukacyjnym o charakterze niekomercyjnym. Głównym mecenasem szkoły jest Miasto Gdynia. Organizatorem GSF jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, realizator Festiwali Polskich Filmów Fabularnych oraz Pomorskich Warsztatów Filmowych.”
     O przyjęcie do GSF mogą ubiegać się osoby, które ukończyły szkołę średnią Zobacz szczegóły rekrutacji.
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej