Wtorek 17-07-2018, imieniny Anety, Jadwigi, Bogdana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Piecze z dołu i z góry. Piecze z dołu i z góry.

Rektor PWSZ na konferencji KRePSZ w Legnicy

 
Elbląg, Rektor PWSZ na konferencji KRePSZ w Legnicy fot. nadesłana
Rek

W dniach 20-22 marca br. Rektor PWSZ w Elblągu – prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk uczestniczył w XX Zgromadzeniu Plenarnym Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych, którego tegorocznym gospodarzem była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Rektor legnickiej PWSZ - prof. dr hab. inż. Ryszard Pisarski oraz prof. dr hab. Józef Garbarczyk, przewodniczący prezydium stowarzyszenia KRePSZ. W obradach uczestniczyli przedstawiciele wszystkich 36 państwowych uczelni zawodowych z całej Polski.
     - Takie spotkania są istotne dla wymiany myśli, poglądów i doświadczeń, aby jeszcze lepiej przygotować studentów do sprawnego funkcjonowania na rynku pracy – mówiła dr Helena Babiuch, prorektor ds. dydaktyki i studentów legnickiej PWSZ.
     - Jako że studia mają mieć coraz bardziej praktyczny wymiar, jest to płaszczyzna do dyskusji o jakości kształcenia i wypracowania nowych metod. Również w kontekście samodzielnego tworzenia miejsc pracy przez naszych absolwentów – dodała.
     Uczestnicy wzięli udział w kilku sesjach plenarnych i dyskusjach. Mieli możliwość zwiedzenia Legnicy oraz Huty Miedzi „Legnica”. Spotkali się także między innymi z władzami miasta i regionu. Swoje przemówienia podczas obrad wygłosili: Tadeusz Sławecki – Wiceminister Edukacji Narodowej, dr Marian Cichosz – wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli oraz Ewa Mańkowska – Wicewojewoda Dolnośląski.

 

Konferencja Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych (KRePSZ) jest kolegialnym członkiem Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i zrzesza rektorów reprezentujących polskie publiczne wyższe szkoły zawodowe, a jej celem jest: inspirowanie i koordynowanie współpracy szkół kierowanych przez rektorów-członków, podejmowanie działań na rzecz rozwoju wyższego publicznego szkolnictwa zawodowego, reprezentowanie interesu publicznych wyższych szkół zawodowych w środowisku szkolnictwa wyższego, a także na zewnątrz.
     Dla osiągnięcia tych celów Konferencja Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych: podejmuje działania na rzecz społecznego poparcia dla wyższego publicznego szkolnictwa zawodowego, zajmuje stanowisko w sprawach istotnych dla rozwoju wyższego publicznego szkolnictwa zawodowego, współpracuje z organami reprezentującymi środowisko naukowe i akademickie, współpracuje z organami państwowymi i samorządowymi, podejmuje działania sprzyjające poprawie jakości kształcenia, podejmuje działania sprzyjające poprawie finansowania publicznych wyższych szkół zawodowych, stwarza rektorom - członkom platformę wymiany informacyjnej, wspiera współpracę członków z organizacjami samorządu studenckiego oraz z partnerami zagranicznymi.

Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą, PWSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne