UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Są jeszcze wolne miejsca na bezpłatnych studiach w Elblągu

 
Są jeszcze wolne miejsca na bezpłatnych studiach w Elblągu

Rekrutacja na studia to obecnie temat numer jeden dla absolwentów szkół średnich. Od tej decyzji zależy w dużej mierze ich przyszłość na gruncie zawodowym. Choć wybrany kierunek studiów czy specjalność nie zawsze determinują wykonywany później zawód, to jednak większych problemów ze znalezieniem perspektywicznej i dobrze płatnej pracy nie mają (i raczej mieć nie będą) absolwenci kierunków inżynierskich czy związanych z rachunkowością. Podobne perspektywy zatrudnienia czekają na absolwentów kierunków filologicznych.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu konsekwentnie dąży do doskonalenia jakości kształcenia  na profilu praktycznym na wszystkich prowadzonych kierunkach studiów. Absolwenci są wysoko oceniani zarówno przez pracodawców jak i wykładowców studiów magisterskich i podyplomowych.
     
     Inżynier zawsze poszukiwany! 
     Studia techniczne w PWSZ w Elblągu ukierunkowane są na praktyczny wymiar kształcenia. Celem Uczelni jest przygotowanie inżynierów do podjęcia pracy zawodowej, jak również do kontynuacji nauki na studiach II stopnia. Duże możliwości daje Instytut Politechniczny. Studia tam, co prawda, do najłatwiejszych nie należą jednak jest to szybko rekompensowane łatwością w pozyskaniu bardzo dobrej pracy.  Wśród kierunków oferowanych przez PWSZ w Elblągu są: Inżynieria Środowiska ze specjalnością sieci i instalacje wewnętrzne, Budownictwo oraz Mechanika i Budowa Maszyn, ze specjalnościami: technologia i eksploatacja maszyn i techniki komputerowe w budowie maszyn.
     Instytut Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego PWSZ w Elblągu od lat kształci wysoko cenionych przez pracodawców specjalistów branży IT. Obecnie w Instytucie w ramach kierunku Informatyka prowadzone są następujące specjalności: administracja systemów i sieci komputerowych, grafika komputerowa i multimedia oraz projektowanie baz danych i oprogramowanie użytkowe.
     
     Studia licencjackie
     Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu w swej ofercie posiada bogaty wachlarz studiów licencjackich. Odpowiedni kierunek dla siebie, bez trudu, znajdą osoby nie będące tzw. umysłami ścisłymi.
     To właśnie dla kandydatów na studia chcących pracować w branży ekonomicznej lub w instytucjach pożytku publicznego Instytut Ekonomiczny prowadzi studia na kierunkach Ekonomia ze specjalnościami: ekonomika menedżerska, ekonomika procesów logistycznych, media społecznościowe w biznesie oraz Administracja  ze specjalnościami: administracja bezpieczeństwa publicznego oraz podatki i rachunkowość w administracji. Absolwenci tych kierunków będą świetnie przygotowani do założenia własnego biznesu jak również znajdą zatrudnienie np. w policji, wojsku, urzędzie skarbowym itp. Jak podaje jeden z najpopularniejszych portali finansowych w Polsce money.pl: „Absolwenci studiów ekonomicznych nie narzekają na problemy ze znalezieniem pracy. Do tego mogą spodziewać się wyższego wynagrodzenia niż osoby, które kończyły inne kierunki. Takie są wnioski po analizie danych zebranych przez Ogólnopolski System Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych”. 
     
     Do jednych z najbardziej obleganych kierunków od lat należą Pedagogika (w tym specjalności: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z pomocą rodzinie, wczesna edukacja z językiem angielskim, wczesna edukacja z terapią pedagogiczną), Pedagogika Specjalna (ze specjalnościami: logopedia z terapią pedagogiczną oraz oligofrenopodegogika z socjoterapią), Filologia (ze specjalnościami: filologia angielska – języki obce w biznesie, filologia angielska – nauczycielska oraz lingwistyka stosowana – język angielski z językiem niemiecki), oraz Filologia Polska (ze specjalnościami: filologia polska – nauczycielska oraz dziennikarstwo i nowe media). Nie dzieje się tak bez przyczyny. Wymienione wcześniej kierunki, które znajdziecie w ofercie Instytutu Pedagogiczno-Językowego od lat uchodzą za bardzo ciekawe i otwierające wiele kanałów na rynku pracy. Prawdą jest, że dobry polonista bez trudu znajdzie pracę jako etatowy nauczyciel. W dzisiejszych czasach na absolwentów filologii polskiej czeka również mocno rozwijająca się branża marketingowa, Public Relations i szeroki rynek publikacji internetowych. Anglista natomiast, to człowiek szerokich horyzontów. Praktycznie w każdej firmie czy instytucji potrzebna jest osoba biegle posługująca się językiem obcym.
     
     Studia Magisterskie
     Przypomnijmy, że od roku akademickiego 2016/2017 PWSZ w Elblągu prowadzi bezpłatne magisterskie studia II-stopnia na kierunku Pedagogika. W tym naborze można wybrać jedną z 2 specjalności: wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z arteterapią.
     Proponowane studia magisterskie niewątpliwie przyczynią się do podniesienia poziomu zawodowego przyszłych nauczycieli, zwiększając ich kwalifikacje i kompetencje. Jest to bardzo istotne, ponieważ poziom wykształcenia i zakres kompetencji nauczycieli ma przecież olbrzymi wpływ na rozwój i kształtowanie osobowości młodego człowieka – dodaje dr Iwona Kijowska, Prorektor ds. Kształcenia PWSZ w Elblągu.
     Żeby zarejestrować się na studia w PWSZ w Elblągu, wystarczy wypełnić formularz rekrutacyjny, znajdujący się na stronie, podać wymagane przez system dane oraz dokonać opłaty rekrutacyjnej, a następnie dostarczyć komplet dokumentów.
     
     Studia podyplomowe

     W dalszym ciągu można zapisywać się również na studia podyplomowe. Szeroka oferta kierunków studiów podyplomowych znajduje się na stronie.
     

     Nie zwlekaj! – zapisz się na wymarzony kierunek i studiuj bezpłatnie w Elblągu.
     Dodatkowa rekrutacja potrwa do 20 września br. do godz. 15.00.
     

     Biuro Informacji Rekrutacyjnej
     tel. 55 629 05 54
     e-mail: rekrutacja@pwsz.elblag.pl
     
     ------ artykuł sponsorowany ------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl