UWAGA!

Studia dla pielęgniarek finansuje Unia

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna jako jedna z 50 uczelni w Polsce prowadzić będzie rekrutację na tzw. studia pomostowe (dla pielęgniarek posiadających aktualne prawo wykonywania zawodu) dofinansowywane ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wczoraj poinformowało o tym EUH-E Ministerstwo Zdrowia.

Bezpośrednim beneficjentem funduszy z Unii Europejskiej będzie Ministerstwo Zdrowia, które już przeprowadziło postępowanie konkursowe dla poszczególnych uczelni. Wydział Nauk o Zdrowiu Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej został zakwalifikowany jako podmiot kształcący dla pielęgniarek, absolwentek liceów medycznych.
     - Studia, w zależności od roku ukończenia liceum medycznego, będą trwać 3 lub 5 semestrów, a absolwenci otrzymają tytuł licencjata pielęgniarstwa oraz będą mogli rozpocząć studia II stopnia, tzw. Magisterskie - mówi dr Jacek Perliński, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu EUH-E. - Opłata ponoszona przez studenta nie może przekraczać 400 zł za semestr. Nieznana jest jeszcze dokładna liczba osób, które uzyskają możliwość dofinansowania. W pierwszym roku zaplanowano dofinansowanie dla 2700 pielęgniarek i położnych z całego kraju, natomiast liczba zadeklarowanych miejsc przez uczelnie przekroczyła 7000. Wobec tego władze EUH-E podjęły decyzję, że o zakwalifikowaniu się na studia dofinansowywane będzie decydować kolejność złożenia kompletu dokumentów rekrutacyjnych. Nabór na dofinansowane studia pomostowe ma zostać zakończony do 20 sierpnia.
     Szczegółowe informacje - tel. 055 23 93 809 i 810.
     Studia na kierunku pielęgniarstwo prowadzone są w Wydziale Nauk o Zdrowiu Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej od 2005 roku. Są to studia I stopnia: stacjonarne, 6-semestralne dla maturzystów oraz niestacjonarne 3- lub 5-semestralne dla pielęgniarek po liceum medycznym, 3-semestralne dla absolwentek 2,5-letniego studium medycznego i 4-semestralne dla pielęgniarek po 2-letnim studium medycznym. Poziom kształcenia na tym kierunku został wysoko oceniony przez Państwową Komisję Akredytacyjną w 2006 i 2007 roku oraz Krajową Radę Akredytacji Szkolnictwa Medycznego przy Ministrze Zdrowia w 2008 r.
     - Taka wysoka ocena jakości studiów wpłynęła na fakt, że od roku akademickiego 2007/2008 EUH-E, jako jedyna niepubliczna uczelnia w Polsce, prowadzi kształcenie na kierunku pielęgniarstwo na studiach II stopnia (magisterskich) - dodaje Jacek Perliński. - Ponadto Wydział Nauk o Zdrowiu oferuje studia na kierunku ratownictwo medyczne i fizjoterapia; stacjonarne i niestacjonarne, 6-semestralne.
oprac. PD

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • -w demokracji wszyscy powinni byc traktowani jednakowo jak studiuja, pracuja i wychowuja dzieci a tu tylko licza sie przy dofinansowaniu pielegniarki, a pozniej te dyplomy magistra leza w szufladach i w gruncie rzeczy okazuje sie ze wydatek i mozolna nauka nie zaowocowala gdyz to samo wykonuje jak kidys bez dyplomu.
Reklama