Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Studia dla pielęgniarek finansuje Unia

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna jako jedna z 50 uczelni w Polsce prowadzić będzie rekrutację na tzw. studia pomostowe (dla pielęgniarek posiadających aktualne prawo wykonywania zawodu) dofinansowywane ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wczoraj poinformowało o tym EUH-E Ministerstwo Zdrowia.

Bezpośrednim beneficjentem funduszy z Unii Europejskiej będzie Ministerstwo Zdrowia, które już przeprowadziło postępowanie konkursowe dla poszczególnych uczelni. Wydział Nauk o Zdrowiu Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej został zakwalifikowany jako podmiot kształcący dla pielęgniarek, absolwentek liceów medycznych.
     - Studia, w zależności od roku ukończenia liceum medycznego, będą trwać 3 lub 5 semestrów, a absolwenci otrzymają tytuł licencjata pielęgniarstwa oraz będą mogli rozpocząć studia II stopnia, tzw. Magisterskie - mówi dr Jacek Perliński, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu EUH-E. - Opłata ponoszona przez studenta nie może przekraczać 400 zł za semestr. Nieznana jest jeszcze dokładna liczba osób, które uzyskają możliwość dofinansowania. W pierwszym roku zaplanowano dofinansowanie dla 2700 pielęgniarek i położnych z całego kraju, natomiast liczba zadeklarowanych miejsc przez uczelnie przekroczyła 7000. Wobec tego władze EUH-E podjęły decyzję, że o zakwalifikowaniu się na studia dofinansowywane będzie decydować kolejność złożenia kompletu dokumentów rekrutacyjnych. Nabór na dofinansowane studia pomostowe ma zostać zakończony do 20 sierpnia.
     Szczegółowe informacje - tel. 055 23 93 809 i 810.
     Studia na kierunku pielęgniarstwo prowadzone są w Wydziale Nauk o Zdrowiu Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej od 2005 roku. Są to studia I stopnia: stacjonarne, 6-semestralne dla maturzystów oraz niestacjonarne 3- lub 5-semestralne dla pielęgniarek po liceum medycznym, 3-semestralne dla absolwentek 2,5-letniego studium medycznego i 4-semestralne dla pielęgniarek po 2-letnim studium medycznym. Poziom kształcenia na tym kierunku został wysoko oceniony przez Państwową Komisję Akredytacyjną w 2006 i 2007 roku oraz Krajową Radę Akredytacji Szkolnictwa Medycznego przy Ministrze Zdrowia w 2008 r.
     - Taka wysoka ocena jakości studiów wpłynęła na fakt, że od roku akademickiego 2007/2008 EUH-E, jako jedyna niepubliczna uczelnia w Polsce, prowadzi kształcenie na kierunku pielęgniarstwo na studiach II stopnia (magisterskich) - dodaje Jacek Perliński. - Ponadto Wydział Nauk o Zdrowiu oferuje studia na kierunku ratownictwo medyczne i fizjoterapia; stacjonarne i niestacjonarne, 6-semestralne.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • -w demokracji wszyscy powinni byc traktowani jednakowo jak studiuja, pracuja i wychowuja dzieci a tu tylko licza sie przy dofinansowaniu pielegniarki, a pozniej te dyplomy magistra leza w szufladach i w gruncie rzeczy okazuje sie ze wydatek i mozolna nauka nie zaowocowala gdyz to samo wykonuje jak kidys bez dyplomu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    (2008-06-09)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Samochody używane HADM Gramatowski
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM