UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Studia już za nimi, szpitale czekają

 
Elbląg, Studia już za nimi, szpitale czekają
(fot. Anna Dembińska)

W wielu szpitalach brakuje pielęgniarek, tę lukę mają zapełnić m.in. absolwenci Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Dzisiaj w Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek dyplomy ukończenia studiów pierwszego stopnia odebrało około 40 osób. Zobacz zdjęcia.

- Zdecydowana większość kadry pielęgniarskiej w elbląskich ośrodkach medycznych to właśnie absolwenci Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej – przyznaje prof. dr Magdalena Dubiella-Polakowska, prezydent EUH-E w Elblągu. - To pokazuje, jak ważnym źródłem pracowników dla państwa środowiska jest nasza uczelnia. Praca pielęgniarki i pielęgniarza jest zawodem, który wymaga niezwykłej odpowiedzialności za drugiego człowieka, dlatego jesteśmy z was dumni, że podołaliście wyzwaniu i dzisiaj odbieracie dyplomy. Tak się składa, że dzisiaj przypada także Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. Mamy dzisiaj na sali wiele znakomitych przedstawicieli pielęgniarstwa. Składam Wam serdeczne życzenia osobistych i zawodowych sukcesów. To także pierwsze święto naszych młodych absolwentów wchodzących na ścieżkę pielęgniarstwa. Życzę, abyście nigdy nie porzucili swojej pasji, aby praca zawodowa dawała Wam satysfakcję przez długie lata – dodała Magdalena Dubiella-Polakowska.
       Dyplomy ukończenia studiów pielęgniarskich pierwszego stopnia odebrało dzisiaj około 40 osób. Wśród nich pan Paweł, który jest już także ratownikiem medycznym.

  Elbląg, Studia już za nimi, szpitale czekają
(fot. Anna Dembińska)


       - Głównym powodem wyboru tego kierunku były zarobki. Nie ma co ukrywać, że pielęgniarki zarabiają znacznie więcej niż ratownicy. Mężczyzn na tym kierunku jest z reguły mało, jednak w ciągu kilku następnych lat będzie z pewnością duży wysyp pielęgniarzy. Stało się tak, ponieważ było bardzo ciężko na rynku pracy i wielu ratowników medycznych zdecydowało się właśnie na studia pielęgniarskie – dodaje pan Paweł. - Obecnie pracuję w Gdańsku i zamierzam tam zostać. Na moim roku było bardzo mało osób z Elbląga, większość przyjechała z Olsztyna i okolic oraz z Trójmiasta. Pielęgniarek brakuje w większości szpitali w Polsce. Studenci, którzy dziś odebrali dyplomy z pewnością znajdą pracę w zawodzie, jak nie w Polsce to za granicą, ponieważ tam są jeszcze lepsze warunki pracy – przyznał absolwent.
       Każdy absolwentów złożył przyrzeczenie i otrzymał czepek pielęgniarski. Uroczystość uświetnił koncert chóru Cantata.
      

Agnieszka Pawowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama