Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Studia już za nimi, szpitale czekają

 
Elbląg, Studia już za nimi, szpitale czekają (fot. Anna Dembińska)
Rek

W wielu szpitalach brakuje pielęgniarek, tę lukę mają zapełnić m.in. absolwenci Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Dzisiaj w Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek dyplomy ukończenia studiów pierwszego stopnia odebrało około 40 osób. Zobacz zdjęcia.

- Zdecydowana większość kadry pielęgniarskiej w elbląskich ośrodkach medycznych to właśnie absolwenci Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej – przyznaje prof. dr Magdalena Dubiella-Polakowska, prezydent EUH-E w Elblągu. - To pokazuje, jak ważnym źródłem pracowników dla państwa środowiska jest nasza uczelnia. Praca pielęgniarki i pielęgniarza jest zawodem, który wymaga niezwykłej odpowiedzialności za drugiego człowieka, dlatego jesteśmy z was dumni, że podołaliście wyzwaniu i dzisiaj odbieracie dyplomy. Tak się składa, że dzisiaj przypada także Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. Mamy dzisiaj na sali wiele znakomitych przedstawicieli pielęgniarstwa. Składam Wam serdeczne życzenia osobistych i zawodowych sukcesów. To także pierwsze święto naszych młodych absolwentów wchodzących na ścieżkę pielęgniarstwa. Życzę, abyście nigdy nie porzucili swojej pasji, aby praca zawodowa dawała Wam satysfakcję przez długie lata – dodała Magdalena Dubiella-Polakowska.
     Dyplomy ukończenia studiów pielęgniarskich pierwszego stopnia odebrało dzisiaj około 40 osób. Wśród nich pan Paweł, który jest już także ratownikiem medycznym.

  (fot. Anna Dembińska) (fot. Anna Dembińska)


     - Głównym powodem wyboru tego kierunku były zarobki. Nie ma co ukrywać, że pielęgniarki zarabiają znacznie więcej niż ratownicy. Mężczyzn na tym kierunku jest z reguły mało, jednak w ciągu kilku następnych lat będzie z pewnością duży wysyp pielęgniarzy. Stało się tak, ponieważ było bardzo ciężko na rynku pracy i wielu ratowników medycznych zdecydowało się właśnie na studia pielęgniarskie – dodaje pan Paweł. - Obecnie pracuję w Gdańsku i zamierzam tam zostać. Na moim roku było bardzo mało osób z Elbląga, większość przyjechała z Olsztyna i okolic oraz z Trójmiasta. Pielęgniarek brakuje w większości szpitali w Polsce. Studenci, którzy dziś odebrali dyplomy z pewnością znajdą pracę w zawodzie, jak nie w Polsce to za granicą, ponieważ tam są jeszcze lepsze warunki pracy – przyznał absolwent.
     Każdy absolwentów złożył przyrzeczenie i otrzymał czepek pielęgniarski. Uroczystość uświetnił koncert chóru Cantata.

Agnieszka Pawowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy