UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Święto Konstytucji w PWSZ

 
Elbląg, Święto Konstytucji w PWSZ
(fot. PWSZ)

- Konstytucja jest dokumentem najważniejszym w państwie, a traktuje się ją jak kawałek papieru, co nie powinno mieć miejsca – mówił dr hab. Piotr Uziębło podczas obchodów święta Konstytucji 3 Maja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Uczelnia z uwago na długi weekend świętowała już 26 kwietnia.

Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w elbląskiej PWSZ uświetnił występ Elbląskiej Orkiestry Wojskowej. Ale zanim uczestnicy uroczystości wysłuchali takich utworów, jak „Mazurek Trzeciego Maja”, „Gaude Mater Polonia”, „Czerwone Maki na Monte Cassino” czy „Pancerni chłopcy”, odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” i wysłuchali wystąpień wykładowców.
     Prowadzący spotkanie dr Krzysztof Sidorkiewicz wygłosił wykład pt. „Konstytucja 3 maja 1791 roku i jej najważniejsze postanowienia”. Mówił m.in. o tym, jak trudną drogę przeszła Polska, zanim udało się uchwalić Konstytucję oraz jakie postanowienia w niej zawarto. - Stanisław August Poniatowski próbował przeprowadzić reformy. Jednak okazało się,że było już za późno, gdyż Rosja, Prusy i Austria nie chciały ich w Polsce - przypominał dr Sidorkiewicz.
     O „Współczesnym znaczeniu konstytucji” mówił z kolei dr hab. Piotr Uziębło. - Konstytucja jest dokumentem najważniejszym w państwie, a traktuje się ją jak kawałek papieru, co nie powinno mieć miejsca – stwierdził dr Uziębło. - Musimy tworzyć mechanizmy konstytucyjne, które pozwolą państwu funkcjonować, we współczesnym świecie.
     
Gabriel Jurkiewicz-Kapusta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama