Drogi Czytelniku,
uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.
Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.
Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

W Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu odbędzie się seminarium naukowe „Setna rocznica niepodległości Polski – problemy bezpieczeństwa Polski w XXI wieku”, które odbędzie się 16 marca o godz. 9.30 w auli 07L w siedzibie uczelni przy ul. Lotniczej 2 w Elblągu.
Celem seminarium jest także diagnoza problemów bezpieczeństwa w kontekście historycznym wynikającym z setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, podjęcie dyskusji i wymiana doświadczeń z zakresu sprawnego i skutecznego zapewniania bezpieczeństwa w różnych obszarach oraz upowszechnianie dobrych praktyk z zakresu zapewniania bezpieczeństwa, sprawnego diagnozowania i eliminowania zagrożeń.
Wydarzenie adresowane jest do praktyków i teoretyków zajmujących się problemami bezpieczeństwa, studentów bezpieczeństwa wewnętrznego, ale także innych kierunków oraz wszystkich zainteresowanych tą problematyką.
Patronat honorowym nad seminarium objął Witold Wróblewski Prezydenta Miasta Elbląga.
Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Wstęp wolny.
Program seminarium
9.00-9.30 - Rejestracja uczestników seminarium
9.30-10.00 - Otwarcie konferencji, przywitanie gości i wystąpienia okolicznościowe – prowadzi prof. dr hab. Andrzej Sylwestrzak, dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych EUH-E
Sesja plenarna – panel historyczny (aula 07L)
prowadzący – prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński, prorektor ds. Nauki i Kształcenia EUH-E
prof. dr hab. Andrzej Sylwestrzak
Konstytucjonalizm II Rzeczypospolitej Polskiej
prof. dr hab. Krzysztof Luks
Dostęp do morza warunkiem utrzymania suwerenności Polski Odrodzonej
prof. EUH-E dr hab. Miron Kłusak
Geopolityczne uwarunkowania statusu państwa demokratycznego – doświadczenia i wyzwania
Sesja plenarna – panel współczesny
prof. dr hab. Krzysztof Kubiak
Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa. Wymiar globalny i regionalny
dr Wojciech J. Janik
Zapad 2017 – „wyzwanie” polskich terytorialsów...
12.00-12.30 - przerwa kawowa
Panel I poświęcony współczesnym problemom bezpieczeństwa Polski i świata (aula 07L)
prowadzący – dr Wojciech Janik
Sarrach Maciej
Król Magdalena
Ukryta islamizacja Europy
Tomasik Mariusz
Widmo islamizacji Polski i Europy w kontekście upadku wartości zachodnich
Piechowska Kinga
Klonowski Jarosław
Samozwańcze Państwo Islamskie - nowe metody prowadzenia zamachów terrorystycznych
Paulina Skowrońska
Monika Kozłowska
Rola i znaczenie kobiet w organizacjach terrorystycznych
Markowicz Alicja
Wojciechowska Magdalena
Metody i motywy działań terrorystów
Żabka Anna
Hrybek Ruzanna
Ludobójstwo Ormian
12.30-14.50 - Panel II poświęcony współczesnym problemom bezpieczeństwa Polski i świata (aula 08L)
Prowadzący – dr Henryk Horbaczewski
Szydłowski Andrzej
Zmiany w Strategii Bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych po zamachach z 11 września 2001 r.
Antoniewicz Marcin
Misje stabilizacyjne jako metoda rozwiązywania konfliktów militarnych
Krzysztof Głąbicki
Wojska Radiotechniczne w Polsce
Monika Mikołajczyk
Anetta Szpakiewicz
Geneza i rozwój tzw. samozwańczego państwa islamskiego
Ewelina Jachimowicz
Cyberterroryzm – problem Polski i współczesnego świata
Domeradzki Krzysztof
Funkcjonowanie pododdziałów antyterrorystycznych Policji w Polsce
14.50-15.00 - dyskusja
15.00 - obiad