Środa 24-04-2019, imieniny Grzegorza, Horacego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wykładowca PWSZ nagrodzony przez prezydenta RP

 
Elbląg, Wykładowca PWSZ nagrodzony przez prezydenta RP
fot. nadesłane

Profesor Włodzimierz Przybylski otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski - jeden z najwyższych polskich państwowych odznaczeń cywilnych nadawanych za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami.

Profesor Włodzimierz Przybylski, ceniony nauczyciel akademicki i wychowawca studentów w Instytucie Politechnicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, człowiek wielkiej kultury, o niepowtarzalnym uroku osobistym.
     Z naszą uczelnią związany jest od samego jej początku, jako przedstawiciel Rektora Politechniki Gdańskiej uczestniczył w pracach Komitetu Organizacyjnego PWSZ w Elblągu. W 1999 roku był członkiem Konwentu PWSZ w Elblągu, a od 2000 roku jest zatrudniony w Instytucie Politechnicznym na stanowisku profesora, gdzie przekazuje swoja wiedzę i ogromne doświadczenie przyszłym inżynierom. Pełni także funkcję przewodniczącego zespołu ds. dyplomowania na kierunku mechanika i budowa maszyn, dbając wysoki poziom inżynierskich prac dyplomowych oraz pracuje w komisji programowej dla tego kierunku.
     Prof. Przybylski jest współautorem 14 patentów. Uzyskał 10 medali na międzynarodowych wystawach innowacji, otrzymał Złoty Medal WIPO-World Intellectual Property Organization w Genewie (2001) raz Medal Balint Lajos Pro Scientia Technologiae - Uniwersytet w Miszkolcu (2002).
     Prof. Włodzimierz Przybylski był od 1999 roku członkiem Komitetu Budowy Maszyn PAN, Komisji Budowy Maszyn Oddziału PAN w Poznaniu (od 1993), a od 2011 roku wiceprzewodniczącym tej Komisji oraz Międzysekcyjnego Zespołu Inżynierii Powierzchni KBM PAN (od 1993). Jest członkiem kilku komitetów programowych czasopism i wydawnictw. W roku 1994 został przyjęty do Akademii Inżynierskiej w Polsce.
     Profesor otrzymał również.: Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski i Oficerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej, Medal 60-lecia PG, Medal za Zasługi dla PG (2002), Medal Za Zasługi dla Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej (2010), Medal Honorowy SPWiR im. Sendzimira (2010) za osiągnięcia naukowe i innowacyjne w inżynierii powierzchni.
Justyna Kościuk, Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą PWSZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)