UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • moi drodzy czytam i nie dowierzam banki-franki czy ktoś był kiedykolwiek tak zrobiony w ch. .. ja właśnie osoby biorące kredyt we frankach i np. nie miał innego wyjścia nie miał gdzie mieszkać a wynajem mieszkania 1200zl rata za swoje 700zl no to czemu nie mieć swojego tylko że po 8 latach dzwigania tego i płacenia 2 razy tyle bo teraz to już 1400zl rata za 30 m2 mieszkania paranojja uciekłabym z tego świata gdybym nie miała dziecka na które to wszystko przejdzie gdy mamusia zamknie oczy cóż pozostaje zaciskać zęby i chodzić codziennie do pracy ze strachem że cie wyp. .. .i jak patrze na tego czlowieka to boje sie ze spotka mnie to samo a pomocy z nikad nie ma za bogata jestem bo najnizsza krajowa zarabiam mąż to samo to dla państwa milionerzy a że po oplaceniu wszystkiego nie zostaje nawet na chleb to nikogo nie obchodzi bo kupili mieszkanie nie chcieli łaski i teraz mają perspektywe na obrazku wyżej wymalowaną niech tylko 2 raty nie zapłacą. a po co wzieli - bo tylko ryby nie biorą na głupie pytania nie ma mądrych odpowiedzi
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    3
    franciszkanka(2014-11-18)
  • `franciszkanka, jak go bronisz, to jesteś kompletna i. diotka. Każdy jest kowalem swojego losu, wzięłaś kredyt we frankach to go spłacaj. Miliony ludzi ma kredyty, także we frankach. Najlepiej wszystko za darmo dostać. Jak sobie sama nie pomożesz, to z znikąd pomocy nie otrzymasz. Co, ktoś ma za ciebie spłacać ten kredyt? Ciesz się że oboje z mężem pracujecie! Jak patrzysz na tego człowieka, to boisz się że spotka cię to samo? - kompletna głupota! Spotka cię to samo, jak pieniądze które zarobicie, przepier. dolisz zamiast spłacić ratę. A dopóki jesteście zdrowi, to jesteście wstanie zarobić na kredyt i na chleb. Ja tez mam kredyt i pracuję na dwa etaty, drugi etat dużo poniżej moich kwalifikacji, żeby rodzinę wykarmić i nie przyszło mi do głowy, aby przepić te pieniądze i zostawić rodzinę z problemami!
  • ok, nie pijesz alkoholu, starasz się dla rodziny - chwała Ci za to. Ale przez to, że pracujesz na 2 etaty - ktoś inny nie ma pracy wcale. Nie chcesz zostawić rodziny z problemami, ale przez to, że tak rzadko jesteś w domu - tworzą się problemy kolejne i być może zabija to Twoją rodzinę, może Twoje dzieci wolałby, żebyś spędzał z nimi więcej czasu. A realia tego systemu brutalizują stosunki międzyludzkie: ludzie szarpią się wzajemnie o pieniądze, których wciąż za mało, tylko najbardziej agresywni zdołają spłacić swoje kredyty, a reszta, choćby nie wiem jak się starała, i tak nie da rady, gdyż po prostu w gospodarce nie ma takiej ilości pieniędzy. Tak to jest skonstruowane, by co kilka lat następował tzw "kryzys", podczas którego fortuny tych nielicznych się rozrastają i mają po kilkadziesiąt mieszkań, które stoją puste, podczas gdy innym przypada los bezdomnego (przy czym zaznaczam, że nie musi się to odnosić do akurat tego konkretnie przypadku opisywanego w tym artykule). Zatem jaki nasuwa się wniosek: nie krępujmy się zajmować pustostanów, niech żyją skłoty!
  • nie rozśmieszaj mnie, to że ja pracuje na 2 etaty to ktoś nie ma pracy?? To nie komuna, ze wszyscy muszą mieć po równo, ja pracuje bo chce żeby rodzina moja miała wszystko czego potrzebuje. Tobie też nikt nie zabrania. Praca jest i jest jej sporo, tylko ludzie maja za duże mniemanie na swój temat - każdy chciałby być dyrektorem i zarabiać 10 tys. Ja nie wstydzę się, ze pomimo wykształcenia pracuję tez fizycznie. Taka jest rzeczywistość i trzeba się do niej dopasować. Dzieci nie cierpią, poświęcam im czasu może nie dużo, ale efektywnie. Może mam siedzieć na zasiłku, żeby spędzać z dziećmi cały dzień? A konkluzja jest taka, albo wybierasz rodzinę i spłacasz kredyty, albo wybierasz wódke w sklepie, bo życie jest beznadziejne, a w efekcie lądujesz jako bezdomny. Wybór zawsze należy do ciebie.
Reklama