UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Taki przykładzik - do mojego domu włamuje się złodziej, wchodzi i widzi, że leżę siny bo mam np : zawał, zamiast uciec dzwoni po pogotowie i zaczyna mnie reanimować, ratuje mi życie. Mam być wdzięczny ? czy nie ? Różne są sytuacje i dylematy w naszym życiu a już w naszej historii jest ich mnóstwo. Rosjanie musieli pognać Niemców przez Polskę, wyzwolili nas trochę przy okazji. Zginęli tu młodzi ludzie, żołnierze którym ustrój w ZSSR też się może nie podobał. Przelali tu krew zostali na zawsze z dala od rodzin, które by zadbały o ich groby. Katolicki narodzie okaż serce duszom poległych.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    19
    3
    steen(2018-05-11)
  • @steen - Czy nie rozumiesz tego, że my tego nie chcieliśmy? Aby Rosjanie wyzwalali nas? Nasz Elbląg? Gdyby nie oni Elbląg byłby dziś niemiecki to dlatego tak wielu z nas ubolewa nad faktem zdobycia przez armię czerwoną Elbląga. Większość obecnych elblążan pochodzi od rodziców wygnanych podczas akcji Wisła spod Ukrainy albo też są ziomkowie niemieccy. Być może mało kto czuje się prawdziwym Polakiem i dlatego negatywnie postrzegamy zdobycie miasta. Zobacz jaki Elbląg przed wojną był rozwinięty przemysłowo a starówka jaka piękna a zdjęcia miasta to przeważnie sprzed 1945 roku. Ty zapewne jesteś Polakiem (nielicznym) i dlatego bronisz Rosjan bo patrzysz z innej perspektywy ale i Ty masz swoją rację.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    9
    6
    Rajmund(2018-05-11)
  • Przykład nie trafiony. Powinno być tak. Napada cię w domu 2 włamywaczy. Jeden ci wbija nóż pod żebra, a drugi w plecy. Leżysz zakrwawiony, a złodzieje rabuja ci dom. Ostatecznie robią podział łupów, dochodzi do sprzeczki, pierwszy złodziej wbija nóż temu drugiemu.Drugi się broni, ostatecznie zabija pierwszego. Jest ranny więc dzwoni na pogotowie ostatkiem sił. Karetka przyjeżdża i przy okazji ratuje i ciebie. W związku z tym czy masz być wdzięczny temu złodziejowi, bo zadzwonił na pogotowie?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    9
    3
    Realista1(2018-05-11)
  • @Realista1 - W rezultacie karetka a właściwie załoga karetki olewa i Polaka i rannego Ruska mówiąc im że się jakoś wyliżą i zabiera się za reanimację Niemca, którego ratuje a potem karmi a ten wychodzi cało, zdrowieje i jest silniejszy niż Polak i Rusek razem wzięci co dziś widać po komforcie życia przeciętnego obywatela.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    3
    rajmund(2018-05-11)
  • @Rajmund - Rajmund -- tu chodzi o godne i rozumne świętowanie zakończenia wojny, która by się nie skończyła, gdyby nie krew Sowietów. Za kazdego Amerykanina USA wypałcało olbrzymie odszkodowania; rodzinom, dlatego dozbrolili Sowietów w czołgi, jeepy itp. Czytaj i wyciągaj wnioski.
  • @Realista1 - Oddział Psyhiatryczny jest czynny całą dobę. .. .
Reklama